Zvyšují se daňové slevy na děti!

slevy na děti

Děti jsou zkrátka radost. Pokud si už postavíte svůj vlastní dům a máte svého domácího mazlíčka, milujícího partnera nebo partnerku, pak už se jen stačí pustit do dětí. Jsou opravdu radost, i když s nimi budete někdy na pokraji svých sil. Děti jsou však jakýsi zázrak přírody, proto se není čemu divit, když se mnohé rodiny pouštějí do dětí hned čtyřikrát. Jejich radost je pak čtyřnásobná, a to zejména v zaměstnání, kdy jim slevy na děti rostou raketovým tempem. Takové slevy na děti jsou viditelné rok co rok na výplatní pásce. Nyní však se s nimi řádně pohnulo, ale naštěstí v dobrém slova smyslu. Najednou se totiž rodiče dočkají zvýšení! Nebude to však takový částka, nad kterou by se mávlo rukou! Naopak! Bude se jednat o už znatelnou částku, kterou vážně pocítíte.

Sleva se však netýká jenom rodin s větším počtem dětí. Kupodivu si přilepší i rodiny s jedním dítětem. Těm se totiž slevy na dani zvýší o necelé dva tisíce korun (konkrétně o osmnáct set, protože se jim daňová sleva zvyšuje o sto padesát korun měsíčně). Ročně to pak bude činit více jak patnáct tisíc korun, a to už je oproti třinácti tisícům opravdu poznat.

Jak si polepší rodiny s dvěma, třemi a více dětmi?

Pokud však patříte k těm rodinám, které se pyšní hlavně velkým počtem dětí, i vy si přilepšíte. Na druhé dítě spadá sleva zvýšena o dva tisíce čtyři sta korun, poté na třetí a další dítě se částka zvýší o tři tisíce šest set korun, což už jde taky poznat. Celkově se tak roční částky zvýší na následující sumu: u dvou dětí se těšte na devatenáct tisíc čtyři sta korun, u třetího a dalšího dítěte pak na částku čtyřiadvacet korun dvě stě.

Tyto změny pocítíte poprvé už od začátku příštího roku – leden, to bude, panečku, skvělý měsíc! Vládní daňový balíček ovšem bude i leccos zpřísňovat, konkrétně třeba vyplácení daňového bonusu.