Rady, kterých se držte při koupi zájezdu

zájezd

Doba dovolených se přenáší nejen na srpen, ale také pak i na září a mnoho lidí jezdí dokonce do zahraničí k teplému moři ještě v říjnu, aby si zpříjemnili trochu to sychravější nudné počasí, které se do České republiky během října pomalu, ale jistě hrne. Při koupi zájezdu se pak počítá většinou s tím, že je v ceně i ubytování i doprava. Většina lidí zkrátka netouží po tom, aby musela hledat po příjezdu rychle nějaký hotel s nějakým volným pokojem, kdy je k dispozici i snídaňové menu, aby pak nemuseli utrácet velké množství peněz za snídaně v drahých restauracích nebo v kavárnách. All inclusive je v poslední době přesně ten typ dovolené, po kterém sáhne každý Čech – zejména tehdy, když je takový zájezd ve slevě nebo se jedná o last minute zájezd, kde chybí poslední volná místa, která se za tak výhodnou cenu zkrátka musí vzít.

Jenže u mnoha agentur je výrazně podezřelé třeba jejich chování. Je třeba se ohlížet hlavně na recenze, které jsou tedy většinou ten záchranný bod tehdy, kdy nevíte, jestli se do rukou dané společnosti vložit nebo ne. Ten jediný bod vás zachrání před nudným létem bez dovolené, protože zkrátka svolíte! Nicméně pokud se vám nějaká agentura zdá značně podezřelá, dbejte na to, abyste si ji řádně proklepli. Zejména klaďte důraz na pojištění proti krachu. To sice musí mít aktuálně každá agentura, která poskytuje zájezdy, ale přece jenom se vždycky najde nějaký vykuk, který dokáže obejít i ten nejvíce prospekulovaný zákon. Češi jsou zkrátka národ vynalézavý, to se musí nechat.

Pojištění proti krachu – to je zkrátka nutnost!

Proto se vždy u podezřelých agentur na toto pojištění zeptejte, popřípadě si ho sami prověřte. Jedná se o chybu mnoha lidí, kteří se tohoto bohužel dopouštějí. Pak se bohužel nemůžou domáhat na to, že si zájezd zaplatili a že chtějí peníze zpátky, když krachnutá společnost bez pojištění tou dobou už ani nebude existovat. Lehce se tak přijde o třicet tisíc nebo i více. O takové našetřené peníze nechce nikdo přijít, proto se na pojištění proti krachu vždy ptejte či zjišťujte a pátrejte na vlastní pěst.