Jak zafinancovat výstavbu nemovitosti? 

Jak zafinancovat výstavbu nemovitosti?

Koupě vysněného domu je snem nejednoho člověka. Jenže aktuální situace na nemovitostním trhu splnění snu zrovna nenahrává. A tak se nabízí možnost postavit si dům vlastní, a to podle představ každého z nás. I když bychom šli cestou výstavby nemovitosti, i v takovém případě musíme mít potřebné peníze k dispozici. Pojďme si prozradit, jak výstavbu domu zafinancovat. 

Hypotéky nejsou jediným řešením 

Prakticky každého člověka napadne vzít si hypotéku. Ale, jak už bylo zmíněno, aktuální situace tomu zrovna nenahrává. Úrokové sazby rostou rychlostí blesku a dosahují více jak pěti procent. Navíc se utahují velkou měrou uzly kolem krku mnoha žadatelům, kteří se domnívají, že mají s realizací vysněného příbytku utrum. Realita je naštěstí někde jinde a možností mají víc, než by řekli. 

V ideálním případě je dobré obrátit se na vícero úvěrových společností. Neexistuje totiž jen hypotéka, ale také spotřebitelský úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření. Je na každém člověku, aby zjistil, jaké má aktuálně možnosti. Pokud dlouhodobě odkládá v rámci stavebního spoření, nabízí se mu zmiňovaný úvěr.  

Mějte jistou finanční rezervu 

Abyste se však nemuseli upínat k příliš vysokému úvěru, případně abyste se k půjčkám nemuseli sehnout v případě, že zjistíte, že náklady budou značně vyšší, než s jakými jste počítali, doporučujeme mít značnou finanční rezervu. Ta nemusí být enormně vysoká, ale když ji budete mít pro nejhorší případy, budete alespoň klidně spát.  

V souvislosti s tím však stojí za zmínku, že byste na výstavbu nemovitosti neměli vynaložit veškeré své úspory. Nemůžete dopustit, abyste se dostali na mizinu, a to jen vlivem jednoho splněného snu.  

Najděte si férového dodavatele 

Abyste se nemuseli v budoucnu potýkat s většími výdaji, než s jakými jste počítali, najít si férového dodavatele je klíčové. Existují férové i méně spolehlivé společnosti, jděte podle doporučení nebo sledujte reference.