Chyby při prodeji nemovitosti. Nedopusťte se jich i vy 

Chyby při prodeji nemovitosti. Nedopusťte se jich i vy

Při prodeji nemovitostí jde obvykle o stotisícové i milionové částky. Není to, jako když si chcete koupit kočárek z druhé ruky. Je k tomu zapotřebí celá řada papírování, oznamování na úřadech a vyřizování v bance. Většinou takovou transakci provádíme jednou za život, a tak není divu, že v ní tak trochu tápeme. Spolehlivý realitní makléř vám může pomoci projít si prodejem či koupí nemovitostí krok za krokem, abyste se nedopustili žádné z následujících nejčastějších chyb. 

Příliš vysoká cena 

Už při stanovování hodnoty majetku může nastat chyba. Jako prodávající samozřejmě chcete dostat co nejvíc – na druhou stranu musí být cena realistická, aby dům někdo koupil. Pokud se obvyklým problémem je, že prodej předražené nemovitosti je dlouhý a nemusí k němu vůbec dojít. 

Nedostatečné množství fotografií 

Nejčastěji prodáváme přes internet. Zde ale může být nabídka poměrně široká, a množství a kvalita fotografií, které jste na web umístili, je klíčová. Fotkami rozhodně nešetřete a zaměřte se také na to, aby dobře vypadali. Ne každý umí vyfotit jednotlivé pokoje tak, aby vypadaly co nejlichotivěji. Někdy bude zapotřebí požádat o pomoc někoho, kdo to s fotoaparátem umí nebo dokonce o profesionální pomoc. Nezapomeňte, že fotografie jsou určující pro to, aby se zájemce rozhodl pro koupi. 

Neuklizená domácnost 

Ať už před samotným focením, tak také před prohlídkami se vyplácí nemovitost řádně uklidit. Netýká se to jen čistoty, ale také uspořádání jednotlivých předmětů. Realitní kanceláře disponují pracovníky, kteří dokážou byt vyladit tak, že vypadá světlejší a prostornější. A to jsou samozřejmě faktory, které prodávají. Při úklidu nezapomeňte na vyčištění koberců či pohovky. 

Nevymalovali jste 

Opotřebení vašeho bytu je vidět také na stěnách. Před samotným prodejem nemovitosti se proto vyplatí investovat do malby pokojů. Je důležité, aby nátěr byl kvalitní, takže neváhejte využít profesionálního malíře. Divili byste se, jaký dojem umí kvalitní malba udělat.