6 nápadů, které pomohou ušetřit výdaje za bydlení 

6 nápadů, které pomohou ušetřit výdaje za bydlení

V současné době se zvedají ceny skutečně všech komodit, na které jsme běžně zvyklí. S tím je spojeno i zvyšování cen elektřiny, nábytku a mnoha dalších oblastí týkajících se bydlení. Jak si pomoci snížit náklady za bydlení?  

Zrušte služby, které nevyužíváte 

Předplatili jste si streamovací služby, televize, externí internet nebo herní balíčky? Projeďte si jejich měsíční a roční cenu a zjistěte, zda je skutečně využíváte natolik, aby se vám tyto výdaje vyplatily. Přebytečné služby ihned zrušte. Nedovolte financím, ať se jen tak rozkutálí.  

Uzavřete nové pojištění  

Každý rok byste měli zjistit, zda se na trhu neobjevila výhodnější smlouva na pojištění vaší domácnosti. Uzavřete nové pojištění a ušetřete až několik stovek ročně za pojistnou smlouvu se stejnými podmínkami, ale v levnějším tarifu.  

Začněte platit kartou 

Ne, nebojte se, nejde o žádné poplatky za placení kartou. I když i tuto archiválii některé banky stále mají. Jde o psychologický efekt. Podle mnohých psychologů mnohem více šetříme, když vidíme, jak nám peníze z peněženky fyzicky mizí. Využívejte proto platby hotovostní, zejména pak v obchodech, které považujete za své slabiny.  

Vytvořte si nákupní seznam 

Domácnosti, kde se tvoří konkrétní nákupní seznam, ušetří podle průzkumů i více než 10 procent svých výdajů za potraviny. Nakupují jen to, co je skutečně potřeba. Neduplikují nákupy. Mají promyšlené, co budou chystat k snědku.  

Ušetřete za elektřinu 

Všechny spotřebiče řádně vypínejte vždy, kdy je nepoužíváte. Ano, i televizi. Včetně červeného tlačítka. Nenechávejte viset nabíječky ze sítě. Zhasínejte v místnostech, kde zrovna nepobýváte. Pravidelně odmrazujte lednici i mrazničku.  

Snižte účty za vodu 

Raději se sprchujte, než abyste si dali vanu. Při ranní sprše používejte chladnější vodu než večer. Na zahradě zalévejte vodou ze studny, případně dešťovkou.  

Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit za bydlení.