Jak se zbavit dluhů?  

Jak se zbavit dluhů?

Nikdo z nás si to nepřeje, ale stát se to prostě může. Ani nevíme, jak jsme do toho spadli a máme dluhy. Podívejte se na způsoby, se kterými si opět zajistíte klidný spánek. Jak se zbavit dluhů?  

Nepoužívejte debetní karty 

Některé účty u bankovních společností nám umožňují jít i do záporných částek. Malým písmem je přitom ve smlouvě uvedeno, že když se dostaneme do mínusu, jedná se vlastně o půjčku a naskakují nám další povinnosti splácení. Nepoužívejte proto debetní účty a karty.  

Každý měsíc část 

Asi je jasné, že se nám z dluhů nepodaří vymanit během jediného měsíce. Když ale necháte splácení na „až to půjde“, budete za chvíli v dluhové pasti. Každý měsíc splácejte maximum svých závazků. Raději se po dobu splácení uskromněte, než abyste na sebe přitáhli ještě větší potíže.  

Utahování opasků 

Svolejte rodinnou radu a vyhlaste období, po které se nebude kupovat nic než základní potřeby. Oděvy nakupujte chytře v second handu, vyhledávejte levné recepty na vaření. Nakupujte jen tolik potravin, kolik potřebujete pro svou spotřebu.  

Finance jako dar 

Někdy se stane, že od blízkých osob dostanete například na narozeniny finanční obnos. Nikdy jej nepoužívejte na nákup dalších předmětů. Nyní skutečně potřebujete vyřešit svůj dluh co nejrychleji. Proto finance použijte na splácení.  

Přivýdělek 

Zvládá to mnoho z nás a po omezenou dobu se to dá vydržet. Najděte si přivýdělek ve vašem okolí a s chutí se pusťte do druhého zaměstnání. Každá koruna se vám nyní bude hodit! Hledejte zejména práce, které můžete vykonávat z blízkosti vašeho bydliště, nebo také přímo z domu. Berte peníze za své služby – šití, opravy obuvi, svařování, tvorbu dekorací. Nyní potřebujete co nejrychleji splatit svůj dluh.  

Dejte se na tu správnou cestu a splaťte svůj dluh co nejrychleji. Poté se vám zase bude skvěle a volně dýchat.