Ženy a investování: spojení, které funguje 

Ženy a investování: spojení, které funguje

Zájem o investování plyne z mnoha stran. Lidé chtějí ochránit své naspořené peníze před inflací, která roste rychlostí blesku. Pozadu nezůstávají ani ženy, které se snaží angažovat se ve světě investování. A ostatně se jim to i daří. Po mnoha stránkách jdou v investičním světě ostatním příkladem a z jejich úspěchů se snaží inspirovat i zástupci tvrdšího pohlaví.  

Investorek přibývá 

Poslední statistiky ukazují, že žen-investorek značně přibývá. Zatímco před pěti lety činilo zastoupení žen ve světě investování pouze pět procent ze všech uživatelů, nyní tvoří zhruba třetinu, což je víc než skvělé. Zároveň se zmenšuje rozdíl v průměrné hodnotě portfolia. Už není takový rozdíl mezi investovanými penězi. Zatímco ženy mají zainvestováno v průměru kolem sto tisíc korun, pánové kolem 130 tisíc korun. 

Dokonce se začíná měnit i tvrzení, že jsou muži v investování do jisté míry sebevědomější. Už to tak neplatí, i ženy začínají požadované sebevědomí získávat.  

Investorky jsou rozvážnější 

Je ale stále pravdou, že ženy jsou stále těmi, kdo k investování přistupuje se značnou rozvážností. Na druhou stranu je právě toto vlastnost, kterou by měli pánové od zástupkyň něžného pohlaví vzít. Jim totiž rozvážnost značně chybí, což vede k neuváženým rozhodnutím a často také ztraceným a tolik potřebným financím.  

Ženy, i když mají stále větší sebevědomí, stále k investování přistupují se značnou porcí rozvážnosti. Tím se eliminuje riziko vysokých proher na poli investic. 

Co ukazují statistiky dále 

Možná za to může právě rozvážnost žen, možná jejich ještě stále poměrně vysoká opatrnost, ovšem i díky těmto vlastnostem dosahují v průměru dokonce většího ročního výkonu než pánové. Nebojí se vkročit do investičního světa a když se jim daří, umí z toho ještě více vytěžit.  

Samozřejmě je otázkou, jak dopadnou statistiky po tomto roce, kdy se krize na trzích projevuje denně a prohlubuje co minutou. Nyní je pouze otázkou spekulací, zda si s překážkami osudu na burze poradí lépe ženy nebo pánové.