Půjčka do 5000 Kč jde získat snadno i zdarma

pujcka 5000 kc

Vyděláváte, umíte hospodařit se svými financemi, takže na konci měsíce vyjdete. Už v dětství jste ostatně zjistili, že když si s darovanou dvacetikorunou okamžitě vyrazíte pro zmrzlinu, na vysněnou hračku vám už prostě nezůstane. Vida, tak proč jsou tyto jednoduché mechanismy tak nepochopitelné pro čelní představitele státu při hospodaření s republikovým rozpočtem?

Zkrátka máte rodinné příjmy i výdaje pod kontrolou. Jenomže v jednom měsíci potřebují děti doplatit školu v přírodě, rozbil se notebook a vám se zničily zimní boty. Náhle pár tisíc korun prostě na účtu chybí.

Jak to vyřešit? Nemůže vám momentálně půjčit nikdo z rodiny nebo přátel? Možností je rychlá nebankovní půjčka. Můžete si vzít i půjčku na malou částku – do pěti tisíc. Někdy se jim také proto říká mikropůjčky nebo půjčky do výplaty, ale samozřejmě nejsou určeny jen pracujícím. Ptát se vás na účel zapůjčených peněz totiž nikdo nebude. Zpravidla si půjčujete také na pouhých několik týdnů, horizont bývá cca třicet až čtyřicet pět dnů. Banky vám většinou na takto krátký časový úsek ani nepůjčí. Alternativou drobné finanční výpomoci u bank je kontokorent, kdy můžete provést tzv. přečerpání účtu, nebo kreditní karta.

Zásadním pozitivem poskytování takto malých částek je i to, že je mnohdy můžete získat zcela bez poplatků. Dále musíme zmínit i nenáročnost při jejich sjednávání, nezbytná administrativa je omezena na naprosté minimum. Sledujte ovšem každopádně smluvní podmínky, mnoho poskytovatelů si účtuje výrazné úroky z prodlení a smluvní pokuty. Pozor si dejte i na přemrštěné úrokové sazby, případně půjčky, které vám přichystají poplatky skryté.

Věděli jste, že historie mikropůjček sahá na počátek osmdesátých let minulého století? Na jejich koncept přišel bangladéšský ekonom Muhammad Yunus. Za svůj počin byl odměněn dokonce Nobelovou cenou. Původně totiž taková forma finanční pomoci byla určena chudým obyvatelům rozvojových zemí.

Výhoda půjček do 5000 Kč je, že často bývají zcela zdarma pro nové klienty. Stačí jen dobře hledat a splnit všechny podmínky pro získaní půjčky.