Vzít si vícero půjček, to se dnes už nevyplácí

Vzít si vícero půjček, to se dnes už nevyplácí

Půjčili jste si v minulosti jistý obnos u banky, protože jste se dostali do body, kdy nebylo jiného řešení? V pořádku, banky tu přece od půjčování jsou. Jenže pokud jste si půjčili ještě posléze, protože jste nebyli schopní splácet nebo že jste se dostali do jiné prekérní situací, pak už jste si trochu zavařili. A pokud zvažujete vzít si ještě další půjčku, pak už pravděpodobně zápolíte s ohněm.  

I když v minulosti bylo normální brát si vícero půjček, dnes to normální opravdu není. Dnes se nebere mnoho půjček, dnes se dává přednost menším množstvím půjček, které je možné vůbec splatit. Pokud patříte k lidem, kteří si půjčují i několikrát do roka, opravdu riskujete. Proč? Protože vám banky mohou najednou říct STOP a půjčky už nebudou možné.  

Mnozí lidé si berou půjčky na splácení dalších půjček. Splácí tak neustále půjčku půjčkou. Jenže právě tito lidé jsou nemile překvapeni, když jim banka po nějak době řekne konečně dost.  

Žádosti o půjčku nemusí být schvalovány 

Lidé, kteří si půjčují i několikrát do roka, už tak nějak spoléhají na to, že jim jednotlivé žádosti o půjčku budou neustále schvalovány. Jenže mohou být nemile překvapeni, když jim jednoho dne žádosti schváleny nebudou. K tomu může taky dojít, banky se totiž zajímají o finanční historii klientů.  

Mnozí žadatelé spoléhají na to, že jim žádosti schválí nebankovní instituce, které tvrdí, že se nedívají do registru dlužníků. Jenže pravdou je, že i takové banky, které to tvrdí, se občas do registru podívají. A pokud se zjistí, že máte půjček habaděj, můžou jednoduše říct dost.  

I když splácíte tak, jak máte 

Banky nebo nebankovní společnosti poskytující úvěry mohou říct stop doslova kdykoli, nezávisle na tom, jestli splácíte nebo ne. I když pravidelně splácíte a i když splácíte tak, jak máte, může vám být žádost zamítnuta. Důvodem v takovém případě je právě časté půjčování, což vypovídá o vaší ne zrovna dobré finanční situaci.