Tuzemské e-shopy začínají přijímat bitcoiny

E-shopy a bitcoiny

Vydělávat si můžete mnohými způsoby. Například tím, že budete těžit svou vlastní kryptoměnu. O bitcoinech a jiné virtuální měně, které se říká kryptoměna, jste jistě slyšeli. Mnozí do této měny investují, jiní jsou zase toho názoru, že se jedná jenom o jednu velkou finanční bublinu, která zanedlouho praskne. Investování do kryptoměn je investování jako každé jiné. Také tato investice nese jisté riziko. Například nyní se bitcoiny pohybují v červených číslech, to však neznamená, že se zanedlouho nevyřítí do nebes. To mají ostatně na paměti především tuzemské e-shopy, které se rozhodly, že zákazníci budou moct platit právě bitcoiny.

I když se může zdát, že kryptoměna je aktuální hit a novinka na trhu, je to poměrně dlouho, co vstoupila tato měna na trh. Teprve nyní se stál z virtuální měny obrovský trend, na kterém se musí podílet takřka každý. A to mluvě i o e-shopech.

Proč e-shopy začínají podporovat bitcoiny?

Pokud bychom porovnali letošní situaci a situaci před čtyřmi lety, zjistili bychom, že nyní je e-shopů podporujících kryptoměnu (konkrétně bitcoiny) desetkrát více než před čtyřmi lety. Otázkou je, proč se kryptoměna na trh vůbec zavádí, má to smysl či nikoliv?

Podle všeho e-shopy oceňují zejména rychlost provedených transakcí. Přece jenom elektronické peníze jsou na účtu e-shopu mnohem rychleji než běžný bankovní převod.

Mají bitcoiny i nějakou nevýhodu?

Samozřejmě tam, kde je výhoda, je i také nevýhoda. Obrovskou nevýhodou jsou pro firmy zejména nestabilní transakční poplatky. Dále je velkou potíží i nutnost zaplatit při směně daň z rozdílu pořizovací a prodejní hodnoty. I přesto se však e-shopy do kryptoměn pouští doslova po hlavě a doufají, že právě možnost platit kryptoměnou přinese mnoho nových zákazníků. Otázkou je, jestli je tolik nadšenců do kryptoměn v České republice.