Teroristický útok na dovolené? Pojišťovna nezaplatí ani korunu

Pojišťovna a útoky na dovolené

Jedete letos na dovolenou do zahraničí? Nezapomeňte si zřídit cestovní pojištění. Cestovní pojištění by mělo být něco, bez čeho se člověk zkrátka neobejde na jakékoliv dovolené. Ať už jedete jenom na Slovensko nebo naopak do dalekého Karibiku, vždy mějte zřízené cestovní pojištění, které si (v případě zapomnětlivosti) můžete vyřídit i online kdekoliv na světě. Takové cestovní pojištění nejčastěji pokrývá zejména úrazy nebo ztrátu zavazadel, otázkou však je, jak je to tehdy, když se náhodou připletete do společenských nepokojů nebo se v místě, kde se budete pohybovat, stane teroristický útok.

Ať už se do smlouvy díváte jakkoli pečlivě, nenajdete tam nic, co by aspoň trochu naznačovalo, kolik dostanete od pojišťovny v případě nečekaných událostí. Ve smlouvě najdete, kolik vám zaplatí v případě úpadku ve sprše, nebo kolik dostanete, když si zlomíte prst. Ovšem nikde se nepíše nic o tom, co se stane, dojde-li k teroristickému útoku.

Teroristické útoky jsou čím dál častější

Právě díky teroristickým útokům se lidé pojišťují. Dnes se konají po celém světě, neustále nás o nich informují v televizích. Konají se skutečně velice často, proto je pochopitelné, že se lidé bojí. Mnozí lidé se však bojí natolik, že raději zůstanou celý život doma a nepoznají tu krásu, kterou nám svět nabízí.

To je však velká škoda. I u nás přece může dojít k teroristickému útoku nebo případně k jiným nebezpečím, které jsou mnohdy i horší než teroristický útok.

Jak je to tedy s pojišťovnou?

Otázkou je, jak je to tedy se samotnou pojišťovnou. O pojišťovnách lze nyní říct, že jsou pěkně vychytralé. Pokud se totiž stane, že se stanete součástí teroristického útoku, že se připletete do společenských nepokojů nebo že v blízkosti vás vybouchne bomba, pojišťovna vám neproplatí ani korunu. Zmiňované výjimečné události jsou totiž obsahem výluk u většiny pojišťoven.