Tři věci, na které si nepůjčovat

Na co si nepůjčovat

Půjčky snad nikdy nebyly dostupnější. Neustále jdou o nich reklamy v televizi, neustále jsou vyvěšeny na billboardech u silnice. Půjčky tak vidíte naprosto všude. Není se divit tomu, že svádí ke vstoupení do závazku s nějakou institucí. Mnozí lidé, když se jim zrovna nedaří v zaměstnání nebo když jsou jim strženy prémie, uvažují, že si půjčí alespoň pár tisíc korun. Říkají si, že tak malá půjčka ještě nikoho nezabila. Jenže ona někoho zabít může, a to třeba právě je, pokud si budou půjčovat na hlouposti, které jsou obrovským lákadlem.

Bohužel je stále častější to, že si lidé půjčují na hlouposti, na které si jsou schopni sami našetřit. Pojďme si říct konkrétně tři věci, na které byste si neměli půjčovat, ani kdybyste toužili po dané věci sebevíc.

1) Mobilní telefon

Mobilní telefon je běžnou součástí našich životů. V současné době touží lidé po tom, aby měli co nejkvalitnější a zároveň ten nejchytřejší telefon na světě. Jenže takové telefony samozřejmě něco stojí. Nejsou to však tak závratné sumy peněz, které bychom si nemohli během několika týdnů našetřit.

Mobilní telefony skutečně nejsou důvodem, proč byste se měli nahrnout do nebezpečné půjčky, která vás donutí splatit mnohem více, než jste si původně půjčili.

2) Dovolená

Může se stát, že jste si letos nestihli našetřit na dovolenou tolik, kolik jste potřebovali. To však neznamená, že si máte půjčit. Nikdy si nepůjčujte desítky tisíc, které budete splácet i roky, kvůli jednomu týdnu relaxace. Relaxaci a takzvané „all inclusive“ můžete zažít i u babičky na chatě.

3) Oprava spotřebiče

Žádná oprava ještě nebyla tak drahá, že byste na ni svými úsporami nedosáhli. Každý člověk má jistou finanční zásobu a právě v situacích, kdy se vám pokazí pračka nebo myčka, je ten nejvyšší čas do úspor sáhnout. A když úspory nestačí, raději požádejte rodinné příslušníky.