Češi stále žijí od výplaty k výplatě

Finance v domácnosti

Když se dostane přidáno v zaměstnání, lidé jásají. Bohužel místo toho, aby si šetřili či dávali peníze stranou, rozhodnou se všechny peníze navíc utratit. A tak se bohužel dostáváme k aktuální situaci. Díky nízké nezaměstnanosti je (nejen) na českém trhu nedostatek pracovníků, ovšem poptávka po nich je víc než obrovská. Zaměstnavatelé jsou už v této zoufalé situaci připraveni dělat zoufalé činy, jako je přidávání peněz či přidávání skvělých benefitů, o nichž jsme si mohli v minulosti nechat jen zdát. V současné době se tak Češi mohou radovat z větších výplat, bohužel týden před výplatou u trpí. I když jsme si peníze navíc mohli ušetřit, ukázalo se, že raději žijeme takzvaně od výplaty k výplatě.

Ještě zajímavější je to, že Češi jsou se svým platem spokojeni. Sice žijí od výplaty k výplatě, ale v nedávném průzkumu se ukázalo, že lidé dnes netouží po větších penězích. Jsou zkrátka se svým životním stylem spokojeni.

Čtyři z pěti Čechů jsou spokojeni

Samozřejmě najdou se mezi námi i jedinci, kteří se svým platem spokojeni nejsou. Ale jedná se o naprosté minimum. Podle nedávného průzkumu lze říct, že čtyři z pěti Čechů jsou se svým platem spokojeni. Svůj plat tak Češi vnímají mnohem lépe než vloni, kdy byl, podle tehdejšího průzkumu, spokojen jen každý druhy Čech.

Do výplaty vydržíme, ale s obtížemi

Průzkum také ukázal, že Češi sice se svou výplatou do další výplaty vydrží, ale bohužel je to s velkými obtížemi. Dokonce se ukázalo, že každý dvacátý už neví, kde by šetřil. Otázkou však je, jestli ve skutečnosti šetří nebo si dopřává to, co by si dopřávat neměl.

Češi i přesto, že v současné době přežívají od výplaty k výplaty, se netouží svěřit odborníkům, kteří by případně poradili, co dělat. Lidé svou finanční situaci v naší zemi netouží konzultovat.