Tipy, na co si dát pozor při výběru úvěru

Tipy, na co si dát pozor při výběru úvěru

Zvažujete, že požádáte o půjčku? Blíží se vánoční nakupování a máte zájem začít nakupovat dárky už nyní, než budou regály naprosto prázdné? Možná však nemáte peníze, čekáte na výplatu nebo jste jen museli zaplatit hromadu mimořádných výdajů, které jste neočekávali. Ať už ale chcete požádat o půjčku z jakéhokoli důvodu, víme, na co si dát pozor.  

I když Česká národní banka nedávno skrouhla seznam poskytovatelů půjčky a vyhodila všechny neférové poskytovatele, stejně můžete narazit na úvěr, který je nabízen podvodníkem. Pokud patříte k lidem, kteří se obývají toho, že padnou do ruky podvodníkovi, nezoufejte. Držte se našich rad a získáte úvěr, který potřebujete.  

Hlavně si pohlídejte nejdůležitější informace o půjčce 

Nikdy nežádejte o půjčku, o které nevíte naprosto všechno. Než požádáte o půjčku, musíte vědět a znát naprosto všechny informace, které se jí týkají. Zejména je třeba vědět, jaká je výše úroků, jaká je hodnota RPSN nebo jaké jsou poplatky za nedodržení termínu splatnosti nebo za předčasné splacení půjčky. To vše hraje při sjednávání půjčky roli, to vše vám může odhalit neférového poskytovatele úvěru.  

Přečtěte si pořádně smlouvu 

Dokud nic nepodepíšete, nejste nijak vázaní a od spolupráce můžete odstoupit. Pokud však smlouvu podepíšete, už není cesty zpět. Pročtěte si proto smlouvu pořádně, a to písmeno po písmenku. Nevynechejte ani kousek, zejména nevynechejte odstavce pod čarou nebo to, co je napsáno malými písmenky. Pokud náhodou něčemu nerozumíte, raději se zeptejte. Nikdy nic nepodepisujte, pokud vám není něco jasné.  

Žádné skákání po hlavě 

Do největšího maléru vás může dostat to, když skočíte do půjčky po hlavě, když budete zbrklí. Pokud vám smíme poradit, hlavně nebuďte zbrklí, nenechte se nalákat na první pohled výhodnými podmínkami, které se však posléze stanou nejméně výhodné podmínky na trhu.