Češi nakupují na internetu i několikrát za měsíc, ukázal průzkum

Češi nakupují na internetu i několikrát za měsíc, ukázal průzkum

To, že Češi milují nakupování na internetu, je všeobecně známý fakt. V poslední době však roste počet lidí, kteří nakupují na internetu i několikrát do měsíce. Lidé začínají lenivět nebo spíše začínají využívat služeb, jako je dovezení jídla až do domu nebo nakupování oblečení na internetu. Je to pohodlnější, časově úspornější záležitost, díky které toho stihnete během dne vícero. Pokud patříte k lidem, kteří pravidelně nakupují na internetu, třeba se dozvíte něco nového zrovna o sobě.  

Jak jsme zmínili, v poslední době roste počet těch, kteří nakupují na internetu. Podle posledních statistik začínají Češi nakupovat na internetu vícekrát měsíčně, už nenakupují přes internet jen výjimečně. Podle zmiňovaných průzkumů a statistik nakupuje na internetu vícekrát do měsíce každý druhý Čech, právě ti mají nejvíce v oblibě služby přepravců, k nejoblíbenějším patří rozhodně přepravce PPL.  

Najdou se stále ti, kteří přes internet nenakupují 

I když jich je málo, stejně se najdou lidé, kteří přes internet vůbec nenakupují. Jedná se zhruba o pět procent z celkového počtu dotazovaných. Pro zhruba desetinu lidí je to však zcela běžná záležitost, ti dokážou na internetu nakupovat i pětkrát za měsíc, ne-li vícekrát.  

Co lidé na internetu nakupují? 

Mysleli jste si, že lidé nejvíce nakupují oblečení? Kdepak. Oblečení už dávno nevede ve světě internetového nakupování. Ve světě internetového nakupování vede hlavně nákup elektroniky, která je pro řadu lidí opravdu nejžhavějším zbožím. Kdo by se taky tahal metrem s velkou plazmovou televizí! Podle průzkumů elektroniku kupuje přes internet zhruba čtyřiapadesát procent z dotazovaných, polovina dotazovaných také ráda nakupuje oblečení a módní trendy, další dokonce nakupují i drogerii, což je dnes další trend, který se dostal na vrchol popularity poměrně brzy.  

Kromě toho se na internetu nakupují i zájezdy nebo zážitkové aktivity, řada lidí nakupuje přes internetu knihy nebo sportovní potřeby.