Vyplatí se dnes investovat do zlata?

Investice do zlata

Své peníze můžeme skrblit pod polštářem, ale také je můžeme investovat. Otázkou je, jestli se do investování pustíte či nikoliv. Jistě, je to běh na dlouhou trať, ale tou je i spoření pod polštář, které je mimochodem bez zhodnocení a bez jakéhokoliv úspěchu. Byli bychom hloupí, kdybychom nevyužili takové možnosti, jaké nám nyní investiční svět nabízí. Investovat můžeme skutečně do čehokoliv. Například do zlata. Vždyť každý doma chce mít tu pravou zlatou cihlu nebo ne?

Zlato je komodita naprosto jiná než ostatní. Mnozí lidé se domnívají, že investovat do zlata se nevyplatí, jelikož zlato během zpracování ztratí svou hodnotu. Jenže to není pravda. Zlato není jako ropa nebo jiné komodity, jedná se o už hotovou investici, která se nespotřebovává, ale naopak dalším zpracováním nabírá na své ceně.

Risk je zisk

Bohužel je to investice, která představuje velké riziko. Jak se říká, investovat můžete do rizika a zisku nebo bez rizika s nulovým zvýhodněním. Jestli se chcete pustit do investování za účelem zisku, je zlato to pravé. Jak jsme zmínili, je to bohužel velké riziko, a to z toho důvodu, že se zlato neustále mění. Neustále klesá a stoupá jeho hodnota. Jeden den můžete zoufat, protože zlato je na svém dnu, ale druhý den můžete skákat dva metry vysoko, jelikož je zlato se svou cenou výš, než jste si kdy mysleli.

Vyplatí se dnes investovat?

Otázkou je, jestli se dnes vyplatí investovat do zlata. Odpověď je „ano“. Zlato je totiž nyní se svou kupní cenou na naprostém minimu. Půlkilovou zlatou slitinu koupíte už od tisícikoruny, pokud budete mít štěstí. Například jenom během posledních dvou měsíců klesla cena zlata o padesát dolarů, což už je citelná částka.

Právě díky minimální kupní ceně se do zlata vyplatí investovat. Poté se bude jen vyčkávat na dobu, kdy zlato nabude na své hodnotě. Je důležité mít na mysli, že to nemusí být hned.