Co se aktuálně děje ve světě financí?

svět financí

Svět financí je místo, kde se toho také stále mnoho děje. Sice se toho děje i jinde a možná bychom si mohli říct zrovna kde – v politice – ale o tom se stále zmiňovat už nemá cenu. Svět financí je také něco, co bychom měli mít stále pod dohledem, protože přece jenom finance se nás dotýkají. Peníze jsou na denním pořádku, proto i ten, kdo říká, že peníze nesleduje, tak je opravdu sleduje, jen se to bojí přiznat či nechce si to přiznat.

Aktuálně je nejspíše nutné podotknou, že se v poslední době začali lidé strachovat o své peníze, proto se rozhodli zrušit i své stavební spoření, což je jedno ze spoření, které má v dnešní době ještě trochu smysl. Pokud se rozhodnete i vy své stavební spoření zrušit, zrušte ho až tehdy, kdy ho budete mít šest a více let. Pakliže se ho totiž rozhodnete zrušit dříve, bohužel se budete potýkat s tím, že zaplatíte nemístně vysoké poplatky, díky kterým byste si to dříve raději rozmysleli a počkali byste si. Takové stavební spoření pak bude připsáno na váš bankovní účet do tří měsíců, které uplynou po takovém podání. Je tedy dobré mít na paměti, že stavební spoření je možné ukončit, ale dbejte na to, kdy si ho ukončíte.

A jak je to dnes s hypotékou?

Další samostatný problém, který se aktuálně vyskytuje ve světě financí, je neoblíbená hypotéka. S hypotékou se potýkáme samozřejmě jednou v životě každý, pokud tedy chceme mít svůj vlastní příbytek, v němž chceme žít. Pakliže tomu tak je, tak se rozhodněte pro hypotéku nyní, protože později se hypotéka stane jednou z nejvíce nevýhodných věcí, které vás v životě potkají. Již nyní se díky tomu, že lidí odmítají splácet to, co si půjčí, banky rozhodly, že hypotéku budou podávat pouze osmdesátiprocentní, nikoliv, jak známe, devadesátiprocentní. Navíc hypotéční úroky se vyšplhaly ke dvěma až třem procentům, což není zrovna příznivé. Nyní se očekává, že se výše hypotečních úroků zase zvyšovat, proto si raději pořiďte hypotéku nyní, abyste na tom ještě trochu „vydělali“.