Ukončete své stavební spoření bez potíží

ukončení stavebního spoření

Postavit si svůj vlastní dům, to je snem většiny z nás. Většina má už předem stanové to, jak bude daný dům vypadat. Má vymyšleno přesně to, kolik bude koupelen, kolik kuchyní, kolik pokojů, kolik obývacích pokojů. Vše však samozřejmě musí být zařízeno v tom nejmodernějším stylu. Většinou právě takový moderní styl je něco, co je nejvíce drahé, proto je mnohdy nejlepší, když si už dopředu začneme něco spořit. Přece jenom spoření je v dnešní době fajn, i když je lepší, když si spíše šetříte do šuplíku, než na spořicí účty, protože právě spořicí účty, i když vám je ve velké míře nutí většina pojišťovacích asistentů a bankovních poradců, snaží neustále nutit. Jenže na spořicích účtech mizí peníze takřka mrknutím oka, proto se není čemu divit, když se do tohoto spoření už nedává velká většina z nás. A dělá dobře.

Ostatně jediné spoření, které má v dnešní době ještě trochu cenu, je především stavební spoření, protože právě po něm sáhnou nyní všichni, kdo chtějí mít jednoho dne svůj vlastní byt a chtějí si vzít hypotéku. Díky tomu, že nyní na účtu musíte mít minimálně dvacet procent z dané hypotéky, kterou si chcete vzít, se stavební spoření opravdu vyplatí. Jenže jak ho následně vybrat?

Počkejte na lhůtu šesti let

Pakliže se rozhodnete zrušit stavební spoření, dbejte na to, abyste ho zrušili tehdy, kdy vám uplyne lhůta šesti let. Pouze v tom případě se totiž vašim penězům dostane bez jakéhokoliv poplatku. Pokud byste chtěli stavební spoření zrušit dříve, než když uplyne lhůta šesti let, budete platit nemístně vysoké poplatky za zrušení dříve. To se raději vyplatí počkat. Když si navíc počkáte, budete čerpat řadu benefitů a vaše vyřízení proběhne bez jakýchkoli problémů. Peníze budou na váš účet připsány do tří měsíců. Pakliže byste však nechtěli čekat tak dlouho, můžete si zaplatit opět nějaký poplatek a vaše peníze přijdou zpravidla do deseti či sedmnácti dnů.