Našetřete si na dovolenou snadno a rychle

našetřete na dovolenou

Dovolená je pro většinu lidí to jediné dobré, co nás daný rok čeká. Narozeniny jsou přece jenom slavení toho, že jsme zase o rok starší. Vánoce jsou v posledních letech především o penězích, protože jsme si zvykli na to, že dostáváme drahé dárky a snažíme se proto i my dávat drahé dárky, proto nás takové svátky stojí jenom peníze a nic víc. Taková dovolená se však nese zcela v jiném duchu. Tam za sebe sice zaplatíme, ale platíme jen a pouze za sebe, to znamená, že se můžeme radovat z odpočinku, který si konečně po tom odpracovaném roce dopřejeme.

Jenže v posledních letech je dovolená čím dál dražší, proto nám nezbývá nic jiného, než si na takovou dovolenou našetřit, protože určitě nechceme jen tak někam. Rozhodneme se pro to šetřit už třeba hned po vánočních svátcích, protože to je ta nejlepší doba, kdy začít. Mnoho lidí si takovou dovolenou může dovolit díky jedné výplatě, ale pokud nepatříte mezi tyto vyvolené, tak je šetření na prvním místě. Nejedná se o nic těžkého, jen si na to musíte zvyknout. Samozřejmě nedávejte vše na spořicí účty, protože právě ty můžou za to, že vám peníze dříve nebo později sní inflace, která se mění ze dne na den. Zkuste to proto raději s osvědčenými babskými radami, díky kterým dosáhnete té nejlepší dovolené, za kterou to šetření rozhodně stálo.

• Vzdejte se svých návyků

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi dopřejí například láhev víno nebo ve velké míře pijí například pivo, tak s tím přestaňte. Přece jenom jste lidi a ne zvířata, nemusíte ani pít v tak velkém množství, jak to děláte. To samé platí i s cigaretami. Člověku se samozřejmě nemá říkat, že to škodí zdraví, protože daný člověk to ví. Nemusíte s tím ani plnohodnotně seknout, ale rozhodně tyto své zlozvyky alespoň omezte, protože právě ony se vám opravdu obdivuhodně promítnou ve vašich financích.

• Jezděte úsporně

Ceny benzinu nemilosrdně stoupají, proto se zaměřte na to, abyste jezdili trochu úsporněji. Nemějte takzvanou, jak se říká, těžkou nohu, ale jezděte se vší odpovědností a s úctou k tomu autu. Protože pokud si auto rozbijete, bohužel se setkáte s tím, že vás opravy přijdou na hodně peněz.