Rady, které pomohou s bezpečným výběrem půjčky

Rady, které pomohou s bezpečným výběrem půjčky

I když se sjednávání půjčky stává čím dál snazším úkolem, je výběr takové půjčky poměrně těžký. Půjček je nyní na trhu mnoho, a i když nabízí řada půjček velice jednoduché vyřizování, lidé musí být ostražití. Mezi množstvím férových a ověřených poskytovatelů půjček se totiž nachází i podvodníci, kteří chtějí z jedinců vymámit poslední peníze, které mají. Pokud jste se tedy rozhodli pro půjčku, měli byste být při výběru půjčky opravdu ostražití.  

Podle posledních statistik má s půjčkami zkušenost každý druhý Čech. Ovšem statistiky taky mluví o tom, že pro Češi je nejjednodušší až následné vyplňování a posílání formulářů, vybírání půjčky jako takové není zrovna nejsnazší. Mnozí lidé se dokonce v minulosti spálili. Abyste se k nim nepřidali máme pro vás několik rad, které vám pomohou s bezpečným výběrem půjčky.  

Nejdříve si spočítejte, kolik můžete měsíčně splácet 

Abyste se s půjčkou neukvapili, abyste se neukvapili s výběrem poskytovatele půjčky, měli byste si nejdříve spočítat, kolik dokážete měsíčně splácet. U rychlých půjček vás většinou zláká rychlé půjčení požadované částky, v takovém případě si často ani nespočítáte, jestli jste danou sumu vůbec schopni splácet. Neukvapujte se tedy ani v případě rychlých půjček a nejdříve si udělejte seznam svých měsíčních výdajů. Budete mít tak jasnou představu o tom, kolik peněz dokážete dát každý měsíc pryč.  

Hned první nabídka se nikdy nebere 

Pokud vás někteří poskytovatelé půjček oslovili, rozhodně neberte hned první nabídku. To samé platí při pátrání na internetu – neberte hned první půjčku, která se vám nabídne ve vyhledávači. V současné době je finanční trh plný poskytovatelů půjček a každý z nich vám může nabídnout něco zcela jiného. Neukvapujte se proto a všechny dostupné nabídky nejdříve porovnejte a posuďte podle vašich možností a požadavků.  

Vždy si pečlivě přečtěte smlouvu 

To nejzákladnější, co můžete udělat, je pečlivě si přečíst smlouvu. To, že si smlouvu nepřečtete, je největší chyba, jakou můžete udělat. Nezjistíte totiž, jaké jsou poplatky nebo jaké sankce se vás týkají, pokud něco nestihnete splatit či podobně.