Půjčit si nebo nepůjčit si na dovolenou?

Půjčka na dovolenou

Pokud patříte k lidem, kteří si letos nenašetřili dostatek peněz na dovolenou, možná přemýšlíte nad tím, že si půjčíte. To by však byla velká chyba. Půjčovat se nyní skutečně nevyplácí. Sice dneska půjčky svádí díky tomu, jak jsou lehce dostupné a snadno dosažitelné, byla by však chyba si půjčit na něco, na co si dokážete našetřit.

S půjčkami se dnes setkáváte na každém rohu. Půjčky vidíte na billboardech u silnic, miliony letáků jsou rozprostřeny po městě, kde trávíte svůj čas. Půjčky vám nedají pokoj ani doma u televize, kdy se neustále vyskytují v televizních reklamách. Do doby, kdy jste nezjistili, že nemáte dostatek peněz na dovolenou, jste reklamy přepínali a letáků a billboardů si nevšímali. Ovšem nyní, když hrozí, že na dovolenou nepojedete, vás začínají zajímat.

Nepůjčujte si kvůli týdnu odpočinku

Když se však nad tím zamyslíte, dojde vám, že je hloupost si půjčovat peníze kvůli jednomu jedinému týdnu odpočinku. Poté vás bude trápit i několik let závazek, do něhož jste vstoupili. Dovolená je stejná jako mobilní telefon. Taky se na něj nevyplatí si půjčit. I na mobilní telefon si můžete vydělat.

Tím, že jsou půjčky tak skvěle dostupné, jsou zároveň i čím dál zrádnější. Pokud patříte k lidem, kteří do všeho jdou po hlavě, v tomto případě se bohužel spálíte. Většinou jsou háčky v samotné smlouvě nebo v úrocích a v poplatcích. Dejte si na to proto pozor.

Na co si půjčit můžu?

Na dovolenou si tedy nepůjčujte, ale na co si půjčit můžete, je například bydlení. Většinou nikdo nenosí miliony v kapse, které by jen tak mohl investovat do bydlení nebo ano? Kromě bydlení je možnost i půjčit i na automobil, ale opět jenom v tom případě, pokud víte, že vás tato půjčka nijak neohrozí a neovlivní váš dosavadní život.

V případě koupě nového spotřebiče nebo v případě opravy telefonu sáhněte raději do svých úspor.