Při vyřizování půjčky se zároveň pojistěte

Při vyřizování půjčky se zároveň pojistěte

Dohnala vás vaše finanční situace až k bodu, kdy si musíte půjčit? Potřebujete si vzít půjčku na automobil nebo z jiných osobních důvodů? Nezapomeňte na to, že půjčka s sebou nese jistá rizika. I když vám banka poskytne půjčku, bez rizika se to bohužel v tomto případě neobejde. Mnozí lidé si navíc berou půjčky ve chvíli, kdy si ani nejsou jistí, jestli půjčku mohou splácet. Spoléhají však na to, že se situace zlepší, ale co když se nezlepší? Musíte brát v potaz i možnost, že nedojde ke zlepšení situace a vy budete mít, co dělat, abyste sesmolili požadovanou měsíční splátku v termínu. Proto vám doporučujeme, abyste se pojistili.  

Sjednejte si pojištění proti schopnosti splácet 

Jak jsme zmínili, většinou si půjčují lidé, kteří jenom doufají, že se jejich životní situace zlepší a že se s tím zlepší i jejich finanční stránka. Jenže si nechtějí připustit možnost, že může dojít i ke zhoršení finanční situace. Jelikož si už při sjednávání půjčky nejsou jistí tím, jestli budou moct všechny půjčky splácet v požadovaném termínu, doporučujeme si sjednat pojištění proti schopnosti splácet. Toto pojištění by vám mohlo vytrhnout trn z paty, a to doslova.  

Když nebudete moct splácet, není přijatelné, abyste si půjčovali ještě u jiných bank. Půjčovat si na půjčku, tím se jen dostanete do dluhové pasti, ze které se už jen těžce dostává ven. Pokud se pojistíte a nebudete mít možnost své splátky splácet, po dobu šesti měsíců se vyhnete svým povinnostem. Budou za vás splátky hrazeny až do doby, kdy nepřijdete k lepšímu příjmu nebo kdy nezískáte lepší práci.  

Při sjednávání půjčky myslete na několik věcí 

Abyste si nesjednalo půjčku, která není výhodná, měli byste mít na paměti několik věcí. Zejména si zkontrolujte úrokovou sazbu a také hodnotu RPSN. Zvažte, jestli je vám nabízena smlouva, která je výhodná nejen pro společnost jako takovou, ale hlavně pro vás. A také při sjednávání půjčky nikdy nebuďte zbrklí, protože to se rozhodně nevyplácí.