Peníze se vybírají pouhým pípnutím. Je to dokonce bezpečnější

Vybírání z bankomatu dnes už není moderní, dnes lidé více využívají platbu skrze platební kartu. Je to rychlejší a často i bezpečnější. Jenže mohou nastat situace, během kterých potřebujeme mít hotovost u sebe. V některých obchodech navíc stále nelze ještě platit kartou, a tak se výběru peněz z bankomatu někdy nevyhneme. Do nynějška ale platilo, že jsme museli vybírat z bankomatu peníze jenom tak, že jsme kartu vložili do bankomatu, zadali PIN a vybrali si tolik, kolik jsme potřebovali a kolik jsme zároveň měli na kartě. Jenže nyní si lze vybrat jen pouhým pípnutím. Kupodivu se jedná o bezpečnější způsob, jak se dostat k hotovosti.  

Mnohé tuzemské banky rozšířily svou bankomatovou síť o zbrusu nové bankomaty, kterým se říká bezkontaktní. Vše spočívá v tom, že si vybíráte peníze pouhým přiložením karty.  

Rychlejší, jednodušší, bezpečnější 

Bezkontaktní bankomaty lze popsat třemi slovy, a to – rychlejší, bezpečnější a jednodušší. Ptáte se, proč je tento způsob vybírání peněz bezpečnější? Podvodníci totiž v tomto případě nemohou údaje z karty nijak zkopírovat a nemohou vás tím pádem připravit o našetřené peníze. Navíc nehrozí, že kartu zapomenete v bankomatu.  

Funguje to tak, že po přiložení karty a po charakteristickém pípnutí budete požádáni o zadání PIN. Poté si jen zvolíte částku a konkrétní bankovky, počkáte posléze na vydání hotovosti. Je to tak prosté a jasné, liší se skutečně jen načítání samotné karty, kterou nyní nemusíte vkládat přímo do bankomatu.  

Jediný rozdíl je v tom, že v případě vybírání i pětistovky je nutné zadávat PIN, to se u mnoha klasických kontaktních bankomatů nemuselo.  

Jaké banky provozují bezkontaktní bankomaty? 

Nyní už lze říct, že se s bezkontaktními bankomaty setkáte u všech bank. Všechny banky se rozhodly do této inovace investovat. První, kdo s bezkontaktním bankomatem přišel, však byla banka Air Bank.