Pět tipů, jak v létě ušetřit, aniž by to mělo dopad na zábavu

Levná dovolená

Léto se řadí k ročním obdobím, během kterých utratíme nejvíce za rok. Je to především z toho důvodu, že se vydáváme na letní dovolené, které jsou zkrátka drahé samy o sobě. Mnozí lidé však jedou na dovolenou třeba až na podzim a potřebují ušetřit nějaké peníze. Pokud také patříte k těmto lidem, poradíme vám, jak během léta ušetřit, aniž by to mělo jakýkoli sebemenší dopad na zábavu.

1) Stop koupalištím

Během léta se často chodí na koupaliště, ale bohužel se jedná o něco, co je každým rokem dražší. Pokud patříte k lidem, kteří milují koupaliště, rozhodně doporučujeme je letos vynechat. Ušetříte tak několik tisíc korun. Raději volte přírodní otevřená koupaliště, zahradní bazény nebo případně studené sprchy, které jsou mnohdy více osvěžující než voda na koupalištích. Navíc vás ve sprše nemůže překvapit zánět spojivek nebo vyrážka, která přichází na tělo díky chloru.

2) Stop nanukům a zmrzlinám

I nanuky a zmrzliny jsou během zimy hojně kupované, což znamená, že i těm by letos mělo být konec, pokud chcete ušetřit. Raději si zajděte k babičce na zahradu, kde si natrhejte jahody a maliny, které si následně rozmixujete a nalijete do nanukových forem. Takové ovocné dřeně a nanuky jsou mnohem cennější a lepší než jakákoli kupovaná zmrzlina.

3) Jezděte na kole

Léto je ideální roční období, které je určeno k jízdě na kole. Proto ho berte všude a vždy. Do práce či na brigádu je kolo ideální, navíc ušetříte za dopravu nebo benzin.

4) Nekupujte zeleninu

I když je zelenina zdraví, kupovat ji v tomto ročním období nemusíte. Vždyť na zahrádce nám takové okurky a papriky vyrašily! A když ne na vaší zahrádce, tak na zahrádce vaší babičky určitě.

5) Nekupujte ovoce

V létě konečně dozrávají plody třešní, višní i jabloní, proto neváhejte a nasbírejte si jablka po cestě z práce třeba u sousedů.