Jak rychle našetřit pár tisíc na blížící se dovolenou?

Peníze na dovolenou

Doba letních dovolených ještě nekončí. Hlavní sezona je za námi teprve z poloviny, teprve nyní se všechny hotely a koupaliště radují z hojného množství návštěvníků. Pokud se teprve chystáte na dovolenou, možná potřebujete ušetřit co nejvíce peněz, abyste se na dovolené mohli takzvaně rozšoupnout. Člověk sice může mít našetřeno a může vlastnit nějakou železnou zásobu, stejně nechce všechno na dovolené utratit nebo ano? Pokud nepatříte k lidem, kteří by utratili všechno, co mají, nechte se inspirovat našimi tipy, které vám poradí, jak na blížící se dovolenou rychle našetřit.

Na dovolenou lze našetřit různě. Někteří chodí do práce i o víkendech, protože si chtějí co nejvíce vydělat. Jenže mnohdy zákon schválnosti vše zařídí tak, aby výplata dorazila až v době, kdy budeme odjíždět z dovolené, tudíž nám napracované peníze nepřijdou tak vhod jako na dovolené.

Mnozí lidé si šetří na dovolenou tak, že se začnou omezovat. Jenže našetřit si pár tisíc korun, to neznamená omezovat se. Našetřit pár tisíc korun můžete i tak, že omezíte pár činností, které k létu patří, a nahradíte je levnějšími alternativami.

Omezte chození na koupaliště

Ať už koupaliště milujete sebevíc, před dovolenou ho výrazně omezte. Vstupy na koupaliště jsou čím dál dražší, mnohdy se dotýkají i dvou set korun. Raději si zajděte ke kamarádům do zahradního bazénu nebo si případně dejte studenou sprchu, která vás ovlaží mnohem rychleji a lépe než jakýkoli bazén či koupaliště.

Nejen, že tak ušetříte, ale navíc se otužíte, což prospívá zdraví člověka.

Vyrábějte si své vlastní nanuky

V zimě se utrácí za zmrzlinu a nanuky, což je poměrně zbytečná investice. Raději si nasbírejte to, co najdete na zahrádce, a připravte si doma domácí zmrzliny, nanuky nebo dřeně, které jsou stokrát lepší než jakákoli zmrzlina. A navíc jsou zcela zadarmo. Takto lze ušetřit i několik tisíc za měsíc.