Osm miliard díky koláčku štěstí, Američanovi se pravidelně sázet vyplatilo

Osm miliard díky koláčku štěstí, Američanovi se pravidelně sázet vyplatilo

Loterie jsou sice návykové, ale občas někdo zkusí své štěstí. Lidé zkrátka touží po tom risku a po tom napětí, potřebují ho do svých žil, i když posléze přijde zklamání, když se na tiket nevyhraje ani to, co se do tiketu vložilo. Říká se, že výhra v loterii je velice nepravděpodobná, že je to doslova zázrák, ale pravdou je, že zázraky se dějí denně. nebo ne? To ostatně potvrzuje i Američan, který nedávno vyhrál v loterii jednu z nejvyšších výher v historii celé loterie Powerball. Jen díky jedinému koláčku štěstí vyhrál osm miliard, to mu přineslo pár čísel.  

Američan Charles W. Jackson byl ještě donedávna naprosto obyčejný muž, kterému kdysi jeho vnučka přinesla věštbu z koláčku štěstí. V koláčku štěstí byla čísla, která se mu zkrátka zalíbila a která tak pravidelně používal při sázení. A nyní se mu to vyplatilo. Vyhrál osm miliard korun, z nichž část plánuje dát na charitu.  

Šestašedesátiletý Američan se rozhodl sázet čísla pravidelně od doby, co mu vnučka koláček štěstí, kde obvykle bývá věštba a několik čísel, přinesla. V Americe je šance na výhru v Powerball jedna ku skoro třem stem milionům, dalo by se tedy říct, že výhra se považuje za opravdový zázrak. A Američan Jackson nyní ví, že zázraky se skutečně dějí denně.  

Bylo to jen šest shodujících se čísel 

Sám říká, že vůbec nevěděl, o kolik to půjde, očekával výhru mnohem menší. Viděl vlastně jen šest shodujících se čísel. Počítal s výhrou padesáti tisíc dolarů, na víc si ani nepomyslel. Své manželce dokonce jen sdělil, že vyhrál a že hrál jen pro zábavu, manželka mu pak poradila, aby si to “vygooglil”. A najednou zjistil, že nevyhrál padesát tisíc dolarů, ale rovnou 344 milionů dolarů! 

Kolik reálně získá?  

I když podle všeho vyhrál osm miliard korun, ve skutečnosti dostane zcela jinou částku. Rozhodl se vybrat si částku naráz, podle pravidel loterie pak získá jen pět miliard korun. Druhou možností pak bylo vyplácet si částku postupně po dobu pěti let, což se však nedoporučuje.