Šetříme v každém ročním období. Jak na to?

Šetříme v každém ročním období. Jak na to?

Pláče vaše peněženka? Utrácíte více, než je zdravé? Pak je načase zpomalit a je třeba začít trochu šetřit. Přece jenom zákon schválnosti je nepředvídatelný, může se vám z ničeho nic pokazit domácí spotřebič nebo třeba auto, které bude nutné opravit co nejdříve. Abyste si na obyčejnou orpravdu automobilů nemuseli půjčovat, raději začněte šetřit. Doporučujeme šetřit v každém ročním období, není to nic těžkého, je to jenom o zvyku.  

Zatímco někteří si navykli na několik šetřících zvyků, jiní se snaží šetřit každé roční období jinak. Nemají zkrátka rádi stereotypy, navíc v každém ročním období jsou výdaje trochu jiné a peněz je také jiné množství. Aby se z šetření nestal stereotyp, přinášíme vám tipy na to, jak šetřit během plynoucích ročních období.  

Šetříme během jara 

Během jara můžete ušetřit hlavně na vodě. Začíná vydatně pršet, proto na svou zahradu postavte káď, do které vodu sbírejte. Tou pak můžete zalévat nejen vaši zeleninovou úrodu, ale také rostliny, které vám na zahradě kvetou.  

Šetříme během léta 

Léto se nese ve znamení utrácení, proto se trochu kroťte. Doporučujeme využívat spíše zahradní bazény, ať už jsou jakékoli velikosti, neutrácejte za koupaliště a za občerstvení, které je tam zbytečně předražené. Dále choďte spíše na túry, hrady a zámky něco stojí.  

Šetříme během podzimu 

Jak ušetřit během podzimu? To je trochu oříšek. Doporučujeme si kostým na Halloween raději vyrobit, než půjčit v půjčovně kostýmů. A halloweenskou party taky raději uspořádejte doma, než abyste museli rezervovat místo v baru nebo než abyste si museli pronajímat velké prostory, kde večírek proběhne. 

Šetříme během zimy 

Během zimy se snažte ušetřit hlavně na vánočních dárcích, které jsou každým rokem dražší. Co kupovat dárky už během letních slev nebo co třeba vyrábět dárky ručně? Na internetu je mnoho návodů, jak na ručně vyráběné dárky za málo peněz.