Kolik si toho letos koupíme za tisíc korun v zahraničí?

Kolik si toho letos koupíme za tisíc korun v zahraničí?

Jelikož startuje doba letních dovolených, pak se nabízí otázka, kolik si s sebou na dovolenou máme vzít peněz. Většina lidí stále přemýšlí nad tím, kolik si má směnit bankovek nebo jakou částku má mít pro všechny případy v peněžence. Dnes naštěstí lze takřka všude platit kartou, ale samozřejmě ne všichni jsou toho zastánci. Někteří lidé si raději smění, než aby museli na veřejnosti v zahraničí vytahovat kreditní nebo debetní kartu a nevěděli, jaký kurz jim bude stanoven. Pokud zanedlouho na dovolenou letíte nebo jedete, pak asi přemýšlíte právě nad zmiňovanými financemi. Prozradíme vám, kolik si toho letos v zahraničí koupíte za českou tisícikorunu.  

V porovnání s loňským rokem se můžeme radovat z menšího zlevnění dovolených. Ke zlevnění dojde jen o jedno jediné procento, ale je to na druhou stranu lepší než nic. Nejvíce podle všeho zlevnilo Tunisko, poté Turecko. Česká koruna proti zdejším měnám totiž výrazně posílila. To už se ale děje pár let za sebou. O něco levněji bude také v Rakousku, dokonce i ve Francii a také v Chorvatsku.  

Naopak dráž bude na Slovensku, také v Bulharsku a mimo jiné i v Maďarsku. Velice znatelně se podraží v Egyptě, kde se místní měna velice vzchopila.  

Kde toho za českou tisícikorunu koupíme nejvíce? 

Nejvíce toho za českou tisícikorunu koupíme v Turecku. Zde pořídíte nákup o více jak padesát procent vyšší než v České republice. Poté si za českou tisícikorunu nakoupíte hodně v Maďarsku nebo v Bulharsku, i zde si toho za českou tisícikorunu nakoupíte více než u nás. To platí také pro Chorvatsko.  

Kde toho za českou tisícikorunu koupíme podstatně méně? 

Pokud bychom však měli zmínit země, kde toho nekoupíte mnoho za českou tisícikorunu, zmínili bychom Francii, i když krapet zlevnila, dále také Rakousko, Německo nebo s tisícikorunou moc nepochodíte v Itálii a Španělsku.