Obědy jsou čím dál dražší, kolik nás nyní vyjdou?

Obědy jsou čím dál dražší

Chodíte na oběd do restaurace? Možná byste s tím mohli skončit, pokud nechcete brzy přijít na mizinu. Obědy v restauracích totiž začínají rapidně zdražovat. V současné době cena obědů v obědovém menu vyjde na více jak 115 korun. A podle všeho se se zdražováním nehodlá přestat. Zdražování v restauracích probíhá dlouhodobě, jen v málokterých krajích České republiky se najíte pod 110 korun.

Chodit na oběd v době oběda, kdy platí obědové menu, se rozhodně vyplatí! Takto bohužel přemýšlí drtivá většina lidí. Jenže lidé si neuvědomují, že i obědové menu začínají na své ceně růst. Pryč jsou doby, kdy obědové menu stálo sotva stokorunu, nyní se i ceny za oběd v době obědového menu v malých městech dotýkají více jak stokoruny.

Pokud se tedy pravidelně stravujete v restauracích během oběda, doporučujeme to, abyste si raději začali vařit doma. Pokud se rozhodnete vařit si doma, ušetříte.

Obědy v restauracích zdražily o více jak pět korun

Co to je, pět korun – to si jistě řekne řada z nás. Jenže v dlouhodobém měřítku se jedná o opravdu znatelnou sumu, která se výrazně zapíše do vašeho rozpočtu. Zdražování obědů probíhalo na začátku letošního roku, kdy obědy vyšly v průměru na 110 korun. Jenže ve zdražování se samozřejmě nepřestalo. Nyní se bohužel dostalo na povrch, že se ve zdražování pokračuje – obědy nyní dosahují více jak 116 korun v průměru.

Opět platí, že je nejdráž v Praze. Zde za obědy zaplatí v době obědového menu i 130 korun.

 Celé menu, nikoli jen hlavní jídlo

Nedávný průzkum zaměřující se na stále se zdražující obědy také ukázal, že už si neobjednáváme jen hlavní jídlo, jako tomu bylo dříve. Nyní sáhneme po celém obědovém menu, tedy i po polévce. Jak jsme zmínili, nejdráže je stále v Praze, kde se cena obědů zvýšila o skoro čtyři a půl procenta. Nejlevněji se najíte například v Jihlavě nebo v Olomouci, kde se ceny obědů drží stále na 110 korunách.