Většina rodičů nevědí, jak své děti naučit vážit si peněz. Většinou se nad touto situací zamýšlejí ti rodiče, kteří mají děti na střední škole. V takové fázi jejich života je to samá diskotéka a rodiče nechtějí financovat jejich alkoholové dýchánky, když jsou proti nim. Nejlepší proto je, stanovit jim kapesné, ale nikoliv týdenní, ale měsíční, a to pomocí bankovních účtů.
Bankovní účty jde dnes založit během několika minut a u snad každé banky. Většina bank dokonce nabízí kartu pro studenty, kde jsou menší poplatky a kde nenaskakují snad žádné úroky. Takové debetní karty jsou pro studenty ideální. Většinou se pak cítí více jako dospělí, a tak se s penězi učí lépe zacházet. Rodiče tak jedenkrát za měsíc mohou poslat své ratolesti peníze, které mu však musí vystačit nejen na obědy, ale také na dopravu, pokud tedy dojíždí ze vzdálenější vesnice. Ostatně potom ještě k dané částce se musí připočíst tedy to kapesné na útratu, které by mělo vystačit na celý měsíc, pokud ji neutratí za hlouposti, jak tomu bude asi z počátku jejich hospodaření. Nakonec však sami usoudí, že to bylo to nejlepší, co jste mohli jako rodič podniknout.
Kolik jim tak měsíčně posílat?
Rodiče většinou zvažují částku, kterou by jim měli co měsíc posílat. Většinou je nutné zvážit to, kolik projedou na jízdném za uplynulý měsíc, pokud tedy nežijí ve městě, kde platí Lítačka nebo Opencard. Potom je nutné vypočítat také jejich obědy, pokud se tedy nestravují ve školní jídelně, kterou jim co měsíc platí také rodiče. Pomůže také sečtení týdenního kapesné, které jste byli každý týden ochotni dávat svým ratolestem.
Toto učení hospodařit pro vás bude také představovat starost míň, protože už se nebudete muset zabývat tím, jestli jste si vybrali, abyste mu své peníze ve formě jeho kapesného dali. Navíc vám bude díky trvalé platbě odcházet z účtu stále stejná částka co měsíc, proto se nebudete muset zabývat ani tím, jestli jste kapesné dali nebo nedali.