Místo půjček raději šetřete!

místo půjček šetřete

Vytvořit si finanční rezervu je v dnešní době snad podmínkou. V dnešní době se totiž peníze kladou na první místo žebříčku priorit, proto se není čemu divit, když se lidé snaží o jakousi finanční rezervu, protože právě ta je pak to jediné, co nás spasí, pokud nás zákon schválnosti potká na ulici a podkopne nám nohy. Z ničeho nic se samozřejmě může stát, že začneme marodit nebo že například ztratíme práci. Také se nám může pokazit nějaký spotřebič, bez kterého se bohužel neobejdeme. Půjčit si je však většinou ta poslední možnost, která by nám měla zajímat, protože většinou se do koloběhu půjček nevyplatí dostat, a to už z toho důvodu, že jsou pro nás půjčky plné nástrah, díky kterým nakonec zaplatíme více, než jsme si půjčili, a to o hodně.

Půjčení si se však můžeme vyhnout, a to velice snadno. Stačí, když se rozhodneme pro šetření, které vůbec není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Šetření jakožto takové je opravdu skvělé a není vůbec složité, jak se pro mnohé lidi může tato skutečnost zdát. Pokud se šetřit naučíte, pak vše bude naprosto jednoduché a finanční rezerva se vám bude skládat naprosto sama. Jak ale začít tedy šetřit?

• Narozeninové dárky vyrábějte

Na internetu nyní existuje řada návodů a nápadů, které jsou pro ty nejunikátnější a nejkrásnější narozeninové dárky jako stvořené. Pokud se blíží nějaké narozeniny našeho příbuzného, o kterém víte, že by ho takové domácí výrobky potěšili, rozhodně se zaměřte na domácí výrobu, díky které neutratíte skoro nic. To je třeba první bod na cestě za šetřením.

• Plaťte v hotovosti

Žijeme v době, kdy jsme zvyklí platit kartou, jenže právě toto placení je nám mnohdy osudné, protože právě u takového placení nevíme, kolik nám na účtu zbývá peněz. Pokud se naučíme vybírat si peníze a naučíme se také zvládat naši předem danou sumu, kterou můžeme za daný týden utratit, naučíme se také skvěle hospodařit. Aktuální konto v peněžence je pro nás jenom dobré, protože si uvědomujeme, kolik nám ještě zbývá peněz, které máme k dispozici.