Hypoteční úroky stále porostou, půjčete si nyní!

hypoteční úroky

Půjčky se jednou budou týkat opravdu každého z nás. Někdy se nás dotknou dokonce víckrát za život, ale to se stane pouze v ojedinělých případech. Většinou si půjčujeme tehdy, kdy si s námi život zkrátka zahrává. Jednoho dne třeba jdeme do práce plni očekávání, ovšem nebude se jednat o tak skvělý den, jaký by to podle nás měl být, protože dostaneme vyhazov z důvodu nadbytečnosti. A tak s krabicí plnou našich věcí odcházíme zklamaně domů a najednou se nechtíce ocitneme ve finanční tísni, během které se budeme dostávat do takových depresí, které pro nás budou znamenat především právě půjčku, protože deprese vzniknout pouze pro to, že financí bude málo a účtů bude moc. Vždy je však výhodné si nejdříve půjčit od rodiny nebo od blízkých přátel, protože u nich se nám nebudou hromadit úroky a doba splacení bude záležet na domluvě, nikoliv pouze na podmínkách obsažených ve smlouvě.

Na některé věci se ale půjčit nedá

Pokud se však rozhodnete jít do svého vlastního bydlení, musíte si půjčit na pozemek nebo na nemovitost, kterou se rozhodnete koupit. Na takové záležitosti si už od rodiny jen tak půjčit nemůžete, proto se není čemu divit, když se dáte do závazku s bankou, která vám je ochotna poskytnout hypotéku. Pokud o hypotéce uvažujete, nyní všechno uvažování zahoďte za hlavu a rozhodně do takové hypotéky běžte, protože právě taková hypotéka už nikdy nebude lepší. Nečekejte, až úroky zase poklesnou, protože se tak v blízké budoucnosti nestane.

Úroky nyní stoupají až do výše dvou procent, ne-li tří, proto se do hypotéky pusťte nyní. Navíc banky jsou ochotny půjčovat čím dál menší hypotéky, a tak neváhejte a sáhněte po té aktuální – po osmdesátiprocentní. Devadesátiprocentní hypotéky vám už žádná banka neposkytne, protože moc dobře ví, že lidé se v poslední době sice zadlužují, ale nesplácejí, což je pro ně zjištění, které jim naprosto stačí k tomu, aby nepůjčovaly velké sumy peněz.