Mall.cz pod kontrolou – proč?

Mall.cz pod kontrolou

Mít vlastní e-shop dneska není zrovna jednoduchá věc. Jistě, je to poměrně pohodlnější varianta, než vlastnit kamennou prodejnu, ale na druhou stranu je to více práce s elektronickou evidencí tržeb, která se v jednom případě musí provozovat, v jiném zase nikoliv. Navíc může dojít k různým problémům, které mohou dostat e-shop až na úplné dno. Takovými problémy jsou třeba úniky hesel nebo jiné podobné záhady, které například nyní řeší oblíbený e-shop Mall.cz.

Mall. cz jistě zná naprosto každý. Najdeme zde cokoliv, a to za poměrně výhodné ceny. Většinou si balíky necháme dovést přímo na výdejnu tohoto e-shopu, abychom měli balíček bez poštovného. Bohužel tento e-shop, ať už je sebevíc oblíbený, nyní čelí poměrně velkým problémům. Například nyní čelí kontrole, kterou provádí Úřad pro ochranu osobních údajů.

Proč byla kontrola zahájena?

Kontrola byla zahájena z jednoho prostého důvodu – zjistilo se, že po hackerském útoku se přišlo o téměř 750 tisíc údajů klientů, které tento online obchod má. Nejedná se o nové účty, ale spíše o ty starší, které hackeři ukradli. Většina hesel byla smazána, aby se tak zabránilo jejich zneužití, ale přesto je to ještě nedořešený problém, se kterým se musí něco dělat.

Jaké účty byly nejvíce ohroženy?

Pokud jste si založili účet u Mall.cz zhruba v roce 2014, tak možná i vy jste ti, kterým bylo heslo odcizeno. Právě tyto účty z tohoto roku a z té roční databáze byly nejvíce odcizeny. Nejdříve byly účty zakódovány, aby nemohly být používány, a následně hacker sebral hesla.

Jaké obchody spadají pod Mall.cz?

Obchod Mall.cz dneska patří do skupiny Mall Group, kterou vlastní velice známá investiční skupina Rockaway Capital. V této investiční skupině není jenom Mall.cz, ale taky celá řada populárních obchodů, jako jsou třeba Kolonial, BigBrands, CZC.cz nebo třeba Rozbaleno. Obrat celé této sítě obchodů během loňského roku dosáhl až 600 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 16,5 miliardy korun.