Nakupování dárků online začalo! Poště se vyhýbáme

Nakupování dárků online

Vánoční svátky se k nám blíží pomalým, ale jistým krokem, proto bychom se na ně mohli začít připravovat. Rozhodně byste to letos měli udělat tak, že nakoupíte vánoční dárky dopředu, abyste se tak vyhnuli davovému šílenství, které nastane v obchodech během následujících několika dnů. Nebudete tak stát dlouhé fronty v obchodech u pokladen a samozřejmě nebudete ani zklamaní, když nenajdete to, co jste najít chtěli. Vyprodáno ale bude zboží brzy i na e-shopech, proto byste měli začít nakupovat i online už nyní. Tak to udělala už celá řada z nás, což je chvályhodné. Možná by vás však zajímalo, jaký způsob dopravy se nejvíce volil?

V poslední době máme v mnoha online obchodech na výběr – můžeme si vybrat, jestli si necháme přivést věci kurýrem nebo jestli si necháte poslat balík na poštu. Můžeme platit kartou, ale na druhou stranu můžeme zvolit i dodání na dobírku. Jaké možnosti jsou nyní nejvíce vybírané?

Poště se lidé vyhýbají

Zboží se z e-shopů začalo už pomalu vytrácet. Lidé tedy začínají nakupovat vánoční dárky. Své zboží si však nechávají dovést kurýrem do svých rukou, protože poště se letos chtějí lidé vyvarovat. Není se čemu divit, vždyť hlavně během loňského roku vznikala celá řada nesrovnalostí a nepříjemností, jenom co jsme na půdu pobočky pošty vstoupili.

Co nás od pošt odrazuje?

Nejvíce nás od českých pošt odrazuje to, že během vánočních svátků a vánočního nakupování stojíme ve frontě i několik hodin, protože lidé zkrátka posílají vánoční pohlednice, platí inkasa, vybírají si šeky nebo taky čekají na zboží, které vám přišlo.

Ještě více jsme však nespokojeni s přístupem zaměstnanců pošty, kteří jsou během vánočních svátků nevrlí a nepříjemní, ať už je pozdravíte sebemileji. Až tři čtvrtin Čechů upřednostňuje při nakupování online dopravu kurýrem, i když si doplatí pár korun navíc. Poštou si totiž nechtějí kazit den.