Lidé investují. Do čeho? A myslí vůbec na stáří?

Lidé investují

Češi konečně přichází na to, že investování není vůbec zlé. Ještě donedávna se Češi investování báli, ale proč? Vždyť právě tímto způsobem může dojít ke zvýhodnění svých úspor. Pokud si tedy také šetříte peníze stranou, ať už na spořicí účet nebo pod polštář, rozhodně byste své úspory neměli držet, ale investovat. Mohou vám totiž zaručit příjemnou budoucnost, v níž se nebudete muset strachovat o to, jak vysoká bude vaše výplata.

Jak jsme zmínili, Češi konečně přichází na to, že investování není nic špatného. Dnes je svět investování otevřen naprosto každému a využívají toho především mladí lidé, ovšem ani starší generace nezůstává pozadu. Podívejme se na to, do čeho Češi investují a jestli vůbec v takové záplavě investic myslí na své stáří.

Nejvíce investují lidé do pětatřiceti let

Mezi nejčastějšími investory najdeme lidi, kteří nejsou starší pětatřiceti let. Mnozí z nich ještě nemají rodiny, nemají své rodinné zázemí, neplatí hypotéku. Proto se investování nebojí, riziko dokonce vyhledávají, protože vědí, že risk je zisk.

Jelikož mladí lidé jsou ještě zapálení, mají odhodlání a nebojí se, investují zejména do akcií nebo také do nemovitostí. Nejatraktivnější jsou nejen byty neb domy, ale i nebytové prostory, které se následně pronajímají těm, kteří je potřebují. Populární je také investice do garážového stání.

A co starší generace?

Jak jsme zmínili, pozadu nezůstává ani starší generace, která je však trochu opatrnější. Neinvestuje do všeho, bojí se velkého rizika, protože už má jisté závazky a nemůže si dovolit ztratit všechno. Proto investuje zejména do dluhopisů, které nejsou velkým rizikem. U starší generace je také populární zlato. To slibuje poměrně vysoké výnosy, navíc není velkým rizikem.

Dle aktuálních průzkumů lze říct, že na stáří myslí až ti, kteří překročí hranici čtyřiceti let.