Sjednejte pojištění i svým domácím mazlíčkům. Ušetříte

Pojištění mazlíčků

Domácí mazlíčci jsou součástí každé druhé české domácnosti. Někdo miluje pejsky, kteří jsou těmi nejlepšími hlídači, jiní jsou zastánci koček. Ať už milujete jakéhokoli domácího mazlíčka a ať už máte doma psa nebo kočku, vyplatí se svému mazlíčkovi zřídit zdravotní pojištění. Mnozí majitelé čtyřnohých mazlíčků si neuvědomují, jak drahá je veterinární péče, dokud jejich domácí mazlíček neonemocní. V takovém případě může přijít velký zásah do rodinného rozpočtu, proto je dobré zdravotní pojištění zvážit.

Málokterý majitel psího nebo kočičího domácího mazlíčka ví, že psi i kočky mohou mít naprosto stejné zdravotní pojištění jako lidé. Sice pojistky nedovedou pokrýt naprosto každou návštěvu u veterináře, ovšem to neumí ani pojistky u lidí. Jestli se však kočce nebo psovi stane úraz, není nad zdravotní pojištění.

Pojištění, které v Česku existuje už několik let

Pro mnohé majitele domácích mazlíčků je očkování novinka, jenže na trhu se o novinku nejedná. Pojištění pro zvířata existuje už několik let a nabízí ho nejedna pojišťovna. Konkrétně ho nabízí pět pojišťoven, a to Česká spořitelna, která se dlouhodobě řadí k těm nejoblíbenějším, dále také pojišťovna Slavia, Halali, Česká podnikatelský pojišťovna a následné i PetExpert, který se k pojišťovnám nabízející pojištění pro zvířata přidala teprve nedávno.

Na co se pojistka nejčastěji vztahuje?

Samozřejmě i u této pojistky je možné se různě připojistit. Obecně však lze říct, že pojistka se vztahuje například na úrazy nebo vážné nemoci, jejichž léčba a následná péče je velmi, velmi drahá. Mnohdy se taková léčba a následná péče může vyšplhat až do desetitisíců korun, a to je hlavní důvod, proč se pojistka pro zvířata vyplatí. Dokáže totiž v podobných situacích pokrýt potřebné náklady.

Pokud si budete pojištění pro své domácí mazlíčky zřizovat, zřídíte si takzvané “pojištění veterinární péče”. Pojištění se však nevztahuje na každou návštěvu veterináře, jak již bylo zmíněno, ale především na úrazy nebo závažné nemoci.