Kreativní způsoby, jak ušetřit peníze na vlastní bydlení

Kreativní způsoby, jak ušetřit peníze na vlastní bydlení

Nedávné zpřísnění hypotečních úvěrů donutilo lidi k šetření. Česká národní banka zavelela, zpřísnila podmínky pro získání hypotéky, čímž mnohým lidem zavařila. Jiní se však rozhodli začít pořádně šetřit, aby dvacet procent, které je třeba mít našetřených, skutečně na bankovním kontu měla. Pokud si chcete taky koupit vlastní bydlení, taky začněte šetřit dvacet procent z ceny nemovitosti. Stoprocentní ani devadesátiprocentní hypotéku vám dnes nikdo neposkytne, proto se nechte inspirovat kreativními způsoby, jak si na vlastní bydlení skutečně našetřit.  

Jednotlivé kreativní způsoby navíc pomohou našetřit si i na nájmy, které jsou stále vyšší. Vyzkoušejte některý z osvědčených způsobů a buďte nadšení z plnícího se keramického prasátka s nápisem “bydlení”.  

Něco prodejte 

Peníze do prasátka můžete přidat třeba tak, když se rozhodnete něco prodat. Každý člověk má doma nějaké přebytečné krámy, které mu k ničemu nejsou. V případě, že nějaké věci nepotřebujete nebo oblečení nenosíte, proč ho na internetu neprodat a výdělek pak nepřidat do prasátka? 

Rozjeďte vlastní byznys 

Vydělávání na vlastní bydlení půjde líp, když budete mít vlastní firmu, která vám třeba přinese velké jmění. Samozřejmě do tohoto byznysu se musí pořádně investovat, do však neznamená, že se investice nevyplatí. Vyplatí.  

Registrujte se u Uberu 

Věděli jste, že Uber neustále hledáte někoho, kdo by rozvážel lidi? Proč to nemůžete být vy? Pokud máte čas na to, abyste vysedávali u televize, pak máte čas i na to, abyste občas někoho odvezli a nechali si za to zaplatit. Využijte svůj čas naplno.  

Kontrolujte své výdaje 

Je dobré si své výdaje kontrolovat. Neutrácejte za to, co je zbytečné. To, co ušetříte, tak doporučujeme odložit do pokladničky. Při nakupování raději používejte pravidlo třiceti dnů, tudíž s koupí dané věci počkejte třicet dnů. Po třiceti dnech uvidíte, jestli se vám daná věc stále líbí nebo jestli to bylo jen chvilkové poblouznění.