Už nechcete využívat SIPO? Víme, jak si ho zrušit

Už nechcete využívat SIPO? Víme, jak si ho zrušit

Víte, co je to SIPO? Mladí lidé pravděpodobné neví, co to SIPO je, jelikož už za jejich dospívá byl internet a internetové bankovnictví, které dnes využívá opravdu drtivá většina lidí. SIPO je dnes poměrně zastaralé, přesto se najdou ti, kteří využívají tento způsob úhrady svých závazků a pohledávek. Pokud hovoříme o SIPO, hovoříme o několik let starém produktu, díky kterému zaplatíme najednou všechny poplatky, které máme hradit co měsíc. Díky tomuto způsobu uhrazování závazků a pohledávek na nic nikdy nezapomeneme, nestane se nám, že bychom nezaplatili nějaký poplatek. 

I když se to zdá být opravdu skvělý způsob hrazení všech poplatků, má i své nevýhody. Například se musí chodit na poštu a vyčkávat dlouhá fronta, která nemá konce. Taktéž nejsou sympatické poplatky, které se hradí v případě platby v hotovosti nebo v případě zasílání platebních dokladů poštou. Nemůžeme se tedy divit tomu, že mnozí lidé chtějí SIPO zrušit úplně. Pokud k nim patříte i vy, víme, jak na to. 

SIPO lze zrušit jen písemně 

Pokud jste se domnívali, že budete moct vyřešit tuto nemilou záležitost online, není to tak. SIPO musíte zrušit písemně, přes to nejede vlak. Ve své výpovědi musíte uvést jak své jméno, tak příjmení, tak svou adresu a místo a datum narození. Důležité je mimo jiné i spojovací číslo, které bývá na dokladech SIPO, a aktuální datem s podpisem. 

Co je však skvělé, nemusíte chodit na pobočku, ale pošlete to na příslušnou adresu České pošty. 

Je třeba odstranit všechny platební položky 

Aby došlo ke zrušení SIPO, musíte se domluvit se všemi příjemci vašich plateb, aby inkaso přerušili. To je podmínka zrušení tohoto způsobu úhrady pohledávek. Právě na základě toho, že dají příjemci plateb vědě České poště, dojde ke zrušení SIPO. Výpovědní lhůta je jeden měsíc, začíná plynout od chvíle, kdy došlo ke splnění veškerých podmínek.