Kolik dostávají modelky zaplaceno?

Kolik dostávají modelky zaplaceno?

Když sledujeme profily modelek na sociálních sítích, často si říkáme, že se musí mít doslova jako v bavlnce. Vždyť peněz musí mít ohromné množství, zakázky se jim musí jen hrnout. Pravdou však je, že ne všechny modelky si žijí jako prasata v žitě. Dnes je svět modelingu označován za místo s největší konkurencí. Modelkou se dnes může stát opravdu každá žena, která má chuť se předvést a ukázat svou krásu, která je mnohdy jen vnitřní. Když však některé modelky dostanou vytouženou práci, nabízí se otázka, kolik takové modelky vydělávají? 

Jak již bylo zmíněno, svět modelek je jeden velký konkurenční boj. Když jde žena na casting, ještě to neznamená, že práci dostane. Na casting přijde dalších x desítek krásných žen, které touží po naprosto stejné pracovní pozici. Z castingu následně odchází ženy smutné (těch je nejvíce) a část z nich tedy odchází s radostí v očích.  

Modelky, které takto jely na nějaký casting a jsou zastoupeny agenturou, často odchází z neúspěšného castingu navíc zadlužené. Pravdou totiž je, že pokud modelky na castingu neuspějí, musí si uhradit všechny cestovní náklady samy, i když jim je prvně hradila jejich zastupující agentura. Agentury jsou přece jen byznys jako každý jiný, jinými slovy se i zde peníze neustále točí a točit se musí. A když peníze nezískají z nově navázané spolupráce, musí je vymanit jinak.  

Zadlužené modelky pochází z celého světa 

I tak se tedy modelky dostávají spíše do dluhů než do plusů. Práce modelky je tedy mnohdy opravdu špatně placená, mnohdy není zaplacená vůbec. Modelky se tak dnes dostávají do finančních potíží. Je nutné poznamenat, že zadlužené modelky pochází z celého světa, nikoli jen z konkrétního koutu planety. Nejvíce zranitelné jsou ženy pocházející z chudších zemí.  

Kolik modelky vydělávají? 

Tou hlavní otázkou však je, kolik modelky tedy vydělávají. Například při velké akci nazvané “Týden módy“ si během celého týdne mohou přijít v přepočtu na patnáct set až třiceti tisíc korun. Mnohem lépe placené jsou dlouhodobější kampaně pro konkrétní značku, které se mohou dostat až do desetitisíců korun.