Jak se nespálit při výběru spotřebitelské půjčky

Jak se nespálit při výběru spotřebitelské půjčky

Finanční trh je aktuálně plný půjček. Nemůžeme se tomu divit, vždy zájem o půjčky obecně roste každým dnem a každou minutou. Lidé si dnes půjčují i přesto, že zrovna nemusí. Zejména nyní před vánočními svátky poptávka po spotřebitelských půjčkách neustále roste. Pakliže patříte k lidem, kteří si chtějí půjčit, asi zvažujete požádat o úvěr, přesto se nechcete spálit. I když platí, že nejlepší půjčka je žádná půjčka, pravděpodobně máte důvod k tomu si půjčit. Proto vám poradíme, jak se při výběru spotřebitelské půjčky nespálit.  

Jak jsme zmínili, finanční trh je plný půjček, a tak je třeba být opatrný. Ne všichni poskytovatelé půjčky jsou zároveň féroví poskytovatelé, kteří chtějí jenom vaše dobro a chtějí vám pomoct. Mnozí jsou spíše neféroví poskytovatelé půjčky, kteří nemají zrovna zájem o to pomoct vám. Abyste se tedy nespálili, držte se našich tipů a rad.  

Hlavně nebuďte zbrklí 

Zbrklost se ostatně nevyplácí v žádném případě, ovšem v tomto případě to platí dvojnásob. Nebuďte zbrklí, vyhnete se tak nepříjemnostem. Hlavně si dávejte pozor na reklamní kampaně, které si kladou za cíl jenom nalákat si zbrusu nové zákazníky. Pečlivě při podepisování smlouvy čtěte každé slovo, cokoliv, co vám nebude dávat smysl, si rychle objasněte. Nikdy nepodepisujte ve zbrklosti to, čemu nerozumíte, to je nejčastější chyba, které se lidé dopouští. Když už jste to bez půjčky vydržely do teď, vydržíte to i dalších pět minut, co vám bude trvat přečtení smlouvy.  

Informujte se hlavně o výši RPSN a také o úrocích. To jsou dvě odlišné hodnoty, i když to mnozí lidé neuvědomují.  

Porovnávejte 

Jelikož je na trhu tolik poskytovatelů půjček, vyplatí se jednotlivé půjčky porovnávat. Pokud budete porovnávat jednotlivé půjčky a nechytíte se do první nastražené náruče, uděláte jenom dobře. Při porovnávání se vám objeví více možností a najednou uvidíte, že první zvažovaný poskytovatel úvěru nebyl tak výhodný, jak se na první pohled zdál být.