Jak koupit výhodně letenky

Jak koupit výhodně letenky

Zatímco někteří jezdí na dovolenou jedině přes agenturu nebo cestovní kancelář, jiní jsou dobrodruhy a cestují takzvaně na vlastní pěst. Právě ti nechtějí vyhazovat peníze za letenky, naopak chtějí na letenkách ušetřit (utrácet mohou až v dané destinaci). Pokud však nechytnou takzvanou last minute letenku čili akční letenku, cesta do vysněné destinace je může vyjít opravdu draze. Nabízí se tedy otázka, jak výhodně koupit letenku.  

Mnozí lidé se nechávají napálit a kupují si letenku za korunu, jenže ta se jim může prodražit. V rámci této letenky se většinou musí připlácet za zavazadlo, odbavení i občerstvení a rázem jsme na několika tisících korunách. Proto pokud chcete koupit výhodně letenku, držte se níže zmíněných tipů. Nevyhodíte tak peníze oknem.  

Flexibilita je váš přítel 

Nevymezujte si určité datum v kalendáři, buďte flexibilní. Když se atraktivní letenky namanou, proč ji hned nekoupit a případné volno si nezařídit dle ní? Tak to dělají mnozí lidé, kteří nechtějí za letenky zbytečně utrácet. Odborníci i zkušení cestovatelé navíc doporučují shánět letenku i s několikaměsíčním předstihem.  

Jeďte mimo sezonu 

Pokud nechcete za letenky utrácet desetitisíce, jeďte mimo sezonu. Na sezoně chtějí letecké společnosti vydělat, a tak letenky dávají opravdu z přemrštěnou sumu. Nejlevnější letenky navíc bývají v týdnu, nechtějte tedy odletět na prodloužený víkend. Ideální den letu je středa nebo úterý, během těchto dnů jsou letenky velmi atraktivní.  

Leťte odjinud, ne z Česka 

Co třeba letět z Vídně nebo z Bratislavy? To jsou totiž místa, odkud poletíte opravdu za hubičku. Z českých letišť se nevyplatí letět, jsou o něco dražší hlavně do drahých destinací, jako je Řím nebo Barcelona či Londýn. Samozřejmě pokud máte Vídeň i Bratislavu daleko, pokud by se vám odlet od sousedů výrazně prodražil, leťte raději z Prahy.