Jak investovat? Radí ostřílení finančníci

Jak investovat? Radí ostřílení finančníci

Netoužíte po tom, aby vaše veškeré úspory snědla inflace? Ta se nyní dotýká svých rekordních výšin a očekává se, že to v takovém duchu bude v nadcházejících měsících pokračovat. Proto to zkuste s investováním a pusťte se do světa, který se možná jeví jako jedna velká neznámá, ale s našimi radami, respektive radami ostřílených finančníků působení zde půjde jako po másle. Tedy pokud si zachováte jistou porci trpělivosti a vytrvalosti. 

Mějte jasný cíl i rozložené investice 

Klíčem k úspěchu ve světě investic je, abyste měli jasně vytyčený cíl a samozřejmě i dobře rozložené finance. Co se týče druhé zmíněné diverzifikace, na ni mnozí lidé bohužel zapomínají. Sází veškeré své karty na jedno jediné číslo a pravděpodobnost vysokého výnosu je poměrně nízká, respektive je velmi vysoké procento toho, že se neuspěje. 

Proto je dobré si portfolio svých financí jednoznačně rozdělit. Část by mělo tvořit zlato, kterému se daří hlavně v době krize. Druhou část mohou tvořit dluhopisy, které jsou takovou jistotou podobně jako nemovitosti. A třetí mohou být investice rizikového charakteru, jako například akcie nebo kryptoměny. 

Jinými slovy nesázejte nikdy všechny své peníze na jednu kartu a stále mějte v záloze jakousi rezervu, kterou budete moct v reálném životě využít hned. Neinvestujte nikdy všechno. 

Vždycky si zachovejte klid 

Pokud se pustíte do světa investování, musíte se připravit na jedno – bude to jako na houpačce. Zatímco v jednu chvilku se budou čísla zelenat, jindy budou červeného charakteru. Proto vždycky zachovejte klid, zejména pokud se váš kůň ocitá v propadlišti akciového nebo jiného trhu.  

Naopak červená čísla jsou příležitostí k nákupu. Každý zkušený investor je toho názoru, že se nakupuje vždycky ve slevě. Pokud však budete mít plán, takovou příležitost si jistě nenecháte ujít. 

Dlouhodobost vítězí 

V současné době rozeznáváme krátkodobé a dlouhodobé investování. Zatímco dlouhodobé je výnosnější a jistější, krátkodobé je větší riziko, ovšem slibuje větší výnosy za poměrně krátkou dobu. Začátečníkům se však doporučuje dívat se na investice z dlouhodobého hlediska.