Jak vybrat daňového poradce?

Jak vybrat daňového poradce?

Svět financí je poměrně komplikovaný a ne všichni jsme odborníci na daně nebo mzdy. Většinou si raději v této choulostivé záležitosti necháváme poradit. Abychom se ale nespálili, je dobré mít po ruce skutečně kvalitního daňového poradce. Bohužel po světě chodí i mnoho podvodníků a zrovna my můžeme být těmi, kdo se nechá napálit. Proto si pojďme prozradit, jak toho pravého poradce najít.  

Kdo je vlastně daňový poradce? 

Úvodem ale stojí za zmínku si říct či definovat, kdo to vlastně daňový poradce je. Hovoříme o člověku, respektive o odborníkovi, který umí skutečně dobře komunikovat s úřady, a to jak elektronicky, tak osobně. Je opředen profesní mlčenlivostí a snaží se najít tu nejlepší cestu právě pro vás šitou vám na míru.  

Celý vztah mezi klientem a daňovým poradcem je založen na jednom jediném, a to na důvěře. Klient se rozhodně nemá bát toho se daňového poradce na cokoliv zeptat. 

Daňového poradce vždycky hledejte v Komoře 

Pojďme si však prozradit, jak takového člověka najít. Abyste neprohloupili nebo se nespálili, je důležité najít daňového poradce v takzvané Komoře. Mluvíme o Komoře daňových poradců České republiky, kde je každý odborník na tuto tematiku registrovaný a samozřejmě osvědčený. Nenarazíte zde na podvodníky, což je to klíčové zjištění.  

Zpravidla se jedná o vysokoškolské vzdělané lidi, kteří absolvovali odbornou zkoušku a mají dokonce sjednané pojištění odpovědnosti pro případ, že by něco pokazili. 

Volit firmu nebo jednotlivce? 

Nabízí se otázka, jestli volit raději firmu nebo mít pod svými křídly jednotlivce. No, už nelze říct, že by firma byla levnější nebo že by naopak jednotlivec byl levnější. Každý si dnes váží svého času. Je to tedy spíše na osobních preferencích, zkušenostech, také nasbíraných referencích a recenzích. T rozhodující slovo má vždy klient osobně.