I své jízdní kolo můžete ochránit pojistkou. Jakou?

I jízdní kolo můžete ochránit pojistkou

Jelikož počasí stále ještě přeje, cyklisté si užívají posledních chvil, dokud do České republiky nezavítají mrazíky nebo pochmurné, chladné počasí. Se zvyšujícím zájem o cyklistiku však roste také počet krádeží jízdních kol, mnohdy se jedná o krádeže velmi drahých kol, které se však později nedohledají. Pokud jste majitelem drahého kola, za které jste utratili několik desítek tisíc korun, je načase si ho pojistit. Mohou totiž nastat různé situace, nejen krádež kola, v nichž pojistku jízdního kola oceníme.

Jaké situace mohou nastat?

Nejčastěji se stává, že bývá kolo za několik desítek tisíc poškozené. Kolo zkrátka někdo ťukne nebo odře při srážce. Dále je možné, že kolo někdo ukradne. Nejčastěji bývá kolo odcizeno tehdy, pokud není uzamčeno ke stojanu, jindy se však lupiči snaží a kolo odstraní i v případě, že uzamčeno je. Dnes už jsou lupiči zkrátka vynalézaví. Stále více přibývá případů, že kolo někdo ukradne přímo z automobilu.

Ať už se bojíte jakékoli situace, na každou se můžete připravit, a to pojištěním svého jízdního kola.

Jaká pojistka je ideální?

Pokud své kolo skladujete ve sklepě nebo v kůlně, tudíž se nachází ve vaší domácnosti, je možné kolo zahrnout do klasického pojištění domácnosti. Při zřizování této pojistky však dbejte na to, na co se ve smlouvě domlouváte. Ne vždy jsou všechna rizika do pojistky zahrnuta. Většinou se připojišťuje riziko krádeže, v pojistce bývá zahrnuta živelná pohroma, jakou je například požár.

V případě, že neustále převážíte kolo v automobilu, doporučujeme vám sjednat si pojistku, která se vztahuje na domácnost, ovšem má větší pojistný rozsah. Pojištění domácnosti s větším pojistným rozsahem se totiž vztahuje i na krádeže z vozidla.

Ať už si nakonec sjednáte jakoukoli pojistku, jízdní kolo si vždy v ní zkontrolujte. Mnohdy je třeba konkretizovat to, odkud kolo může být ukradeno, proto do smlouvy musíte zahrnout krádeže z nosiče či třeba z kufru.