Hypotéku už není tak lehké získat

hypotéka

Půjčky se řadí mezi aktuální každodenní záležitosti, do kterých se pouští řada z nás. Většina si však nepůjčuje, pokud to není opravdu nutné. To je velmi chvályhodné, protože svět půjček je sice krásné, ale velmi nebezpečné místo. Pokud si potřebujete půjčit menší částku, vždy se raději zaměřte na půjčení si od příbuzných, protože přece jenom takové půjčování si je mnohem lepší, jelikož vám nepřirůstají zbytečné úroky a mnohdy se nespěchá na splacení. Pakliže se však potřebuje půjčit částka vyšší, nejspíše byste se měli zaměřit na to, abyste si půjčili od banky, protože velkou částkou nemůžete své blízké zatěžovat.

Pokud se rozhodnete půjčit, tak jen na věci, které jsou opravdu nutné. V současné době by se dalo říct, že je nutné si půjčit i na hypotéku. Samozřejmě to nutné není, ale je to výhodné, a to kvůli aktuálnímu stavu na trhu. Mnoho lidí ví, že pokud si chce jednoho dne postavit dům, tak je teď ten pravý čas. Hypoteční úroky rostou rychlostí blesku a devadesátiprocentní hypotéku už není možné získat. Díky tomu, že ceny nemovitostí a pozemků stále rostou, je možná opravdu výhodné půjčit si nyní, než později, kdy bude hypotéku v mnohem menší částce mnohem těžší získat. Banky jsou si dobře vědomy aktuální situace a moc dobře vědí, že ceny stále půjdou nahoru. Také jsou si vědomy toho, že lidé si sice půjčují, ale už nesplácejí, proto nehodlají půjčovat tolik, kolik jsme byli zvyklí.

Kolika procentní hypotéku je banka ochotna poskytnout?

Většinou je banka ochotna poskytnout osmdesátiprocentní hypotéku. Je však nutné, abychom dvacet procent z půjčené částky měli na účtu jako jakousi jistinu, která bance potvrdí, že jsme schopni splácet a že rozhodně splácet budeme. Banka si nyní stanovila vážně nesmyslné podmínky, které musíte splňovat. I přesto se však nyní vyplatí si hypotéku vzít každým coulem.