Proč si nepůjčovat?

proč si nepůjčovat

Život nám velmi často hází klacky pod nohy. Díky tomu, že se ocitáme ve světě, kde hlavní roli mají peníze, pak je pro nás vždy nejhorší překážkou nedostatek financí, který se nám bohužel velmi efektivně a rychle zaryje do denní rutiny a začne ji řádně komplikovat. Bez peněz to jde v dnešní době opravdu těžce, proto je nutné, abychom dbali na to, že jsme zaměstnaní a drželi si svou práci zuby nehty, protože bez práce není peněz a bez peněz se žije opravdu těžce. Pakliže nám někdy život hodí klacek pod nohy, ve velké většině to bývá v podobě vyhazovu, který přijde vždy tehdy, kdy o to nejméně stojíme.

To už je zkrátka zákon schválnosti, který v našich životech také hraje svou zásadní roli. Díky tomu, že se octneme bez práce, se pak musíme snažit, abychom opět získali nějakou práci, díky které bychom měli jistý stálý příjem, díky němuž bychom efektivně stále mohli platit účty, jako tomu bylo doposud. Pakliže nemáme na placení účtů, dáváme se do závazků s bankami, které nám ochotně nabídnou půjčit. Jenže půjčky nejsou to první řešení, na které se máme obrátit. Půjčování je v dnešní době opravdu nebezpečné.

Pozor na skryté poplatky

Většinou jsou půjčky od bank pěkně zapeklité a bohužel nás mnohdy stojí dané půjčky více, než jsme si vlastně půjčili. Jedná se o takové skryté poplatky, které se v poslední době staly neodmyslitelnou součástí půjček. Pokud si jich nevšimneme ve smlouvě při jejím podpisu, bohužel se musíme připravit na to, že budeme platit mnohem více, než jsme si mysleli, že zaplatíme. Je to z toho důvodu, že poplatky se skrývají opravdu tam, kde bychom je nečekali. Většinou vyplynou na povrch ve své velké formě tehdy, kdy se zpozdí naše splátka byť o jeden den. Proto pokud si potřebujete půjčit, nejdříve se zaměřte na rodinu, nikoliv na banku, protože rodina vás rozhodně neokrade.