Blíží se splatnost daně z nemovitostí, nezapomeňte na ni!

daně z nemovitosti

Mnoho Čechů si stále stěžuje, že stále jenom něco platíme. Je to vskutku tak, protože se stále potýkáme s něčím, co je nutné zaplatit. Každý měsíc to jsou zálohy na plyn, elektřinu nebo na vodu, potom je to také placení za internet nebo se také setkáváme s tím, že platíme nečekané výdaje, mezi něž patří například vždy velmi drahá návštěva zubaře. Ostatně takové výdaje jsou mnohdy problematické, ale nejsou problematické tak, jako například daně. U těchto daní si jsme každým rokem jisti, že se zase zvýšily, protože stát chce přece vydělat na každém občanovi. Navíc takové peníze se někde do státní kasy brát musí, a pokud takové peníze ve státní kase nejsou, musí se ve velké míře zase doplnit.

Daně jsou většinou otázkou začátku roku, kdy především podnikatelé dávají své daňové přiznání, v němž vykazují veškeré své zisky. Jedná se tedy o jakési období roku, které je spojeno s placením, protože se platí nejen daně, ale také se musí vykázat přehledy pojišťovnám, kde se také musíme pochlubit tím, jak jsme dobře platili zálohy nebo neplatili. Samozřejmě doplatky je nutné uhradit.

S daněmi to ale koncem dubna nekončí, protože ještě do konce května se musí jedna velká záležitost vyřešit. Jedná se o daně z nemovitostí, na kterou se většinou velmi často zapomíná, což rozhodně není dobře. Pokud jste i vy vlastníkem nějaké nemovitosti, tak nezapomeňte na to, že právě vás se toto týká.

I daně z nemovitostí jsou stále vyšší a vyšší

Pokud si myslíte, že alespoň tyto daně nebudou o nic vyšší, než tomu bylo v loňském roce, tak se pekelně pletete. Výběr daně se totiž samozřejmě zvyšuje. Od roku 2005 se však aktuální situace v otázce daní z nemovitostí vážně zhoršila, protože právě ty jsou totiž o dvojnásobek větší. Toho roku jsme na těchto daních zaplatili bezmála pět miliard korun. Nyní se bohužel nijak nemůžeme chlubit mnohem vyšším číslem, a sice deseti miliardami korun.