Ceny nájmů vzrostly – o kolik a kde?

ceny nájmu vzrostly

Studentský rok začal tak rychle, jako utekly letní prázdniny. Studenti se opět dostávají do svých pravidelných, studentských rozvrhů, neustále se snaží o to, aby svůj vysokoškolský život stíhali také s prací, protože si zkrátka chtějí něco vydělat. Nicméně je nutné poznamenat, že řada studentů nemá problémy skloubit školu s prací, ale hlavně najít bydlení. Letos byli studenti bohužel donuceni zapsat se na koleje, které však byly takřka plné.

Koleje bývaly vždycky až ta poslední možnost, kterou si vysokoškolští studenti volili. Je to z jednoho prostého důvodu, a sice chtěli mít své vlastní zázemí, nechtěli být pod nějakými pravidly, chtěli zkrátka žít svůj život už podle sebe. Je však nutné poznamenat, že letos se koleje braly jako první. Je to hlavně z toho důvodu, že nájmy v univerzitních městech vzrostly. Kdyby však o pár procent, ale tato procenta se dostala až k dvaceti procentům!

Studenti tak po marném hledání byli rádi, když se ještě vlezli na nějaký pokoj na kolej. Je to totiž mnohem výhodnější ubytování – sice s určitými pravidly, ale je to levnější. Nikdo přece nechce platit deset tisíc korun za pokoj.

Nepřeháníme, skutečně je to tak!

V poslední době se velice hojně debatuje nad tématem neustále rostoucích cen. Ceny rostou nejen nemovitostí, ale právě také nájmů. Hlavně tedy v univerzitních městech, kde se vyhouply nájmy o patnáct až dvacet procent.

Jedná se tedy zhruba o dva až čtyři tisíce, o které se nájem v průměru zvýšil. Nejvíce se však nezvýšili ceny běžných malých bytů, jak je to všeobecně známo, ale lidé se teď zaměřili hlavně na zdražování těch velkých bytů, po kterých je sháňka právě z řad studentů.

Kde se zdražovalo nejvíce?

Mezi univerzitní města České republiky se samozřejmě řadí Praha, kde se zdražovalo o necelé tři tisíce korun. Kupodivu to však není to nejhorší. Nejvíce se zdražovalo v Ostravě, kde se zdražovalo o tři a půl tisíce korun, dále také v Brně, kde ceny vzrostly o 2500,- Olomouc je samozřejmě taky město, kde došlo ke zdražování, ale není to tak hrozné – tam se zdražovalo v průměru kole dvou tisíc korun.