Hypoteční sazby jsou vysoké, přesto je o hypotéku zájem!

hypotéka

Česká ekonomika je aktuálně na velmi dobré úrovni. Nezaměstnanost je nízká, ceny za pohonné hmoty také neustále klesají, i když cena ropy rapidně roste. Co roste společně s nimi, jsou i ceny potravin, které jsou bohužel stále více nepřijatelné. Společně s nimi rostou také úrokové sazby hypoték, což je aktuální problém, který komplikuje život lidem, kteří si chtějí pořídit svůj vlastní domeček, díky kterému mohou žít plnohodnotně svým vlastním životem.

Vzít si půjčku na svůj dům nebo na pozemek je dnes už opravdu složité. Díky tomu, že se Češi zapsali do paměti bank jako někdo, kdo si sice půjčuje, ale už nevrací, není se čemu divit, když jsou devadesátiprocentní hypotéky už takřka zamítnuty. Zamítnuty jsou už dávno i stoprocentní hypotéky, samozřejmě. Ostatně je nutné zmínit i to, že aktuální zhoršení podmínek a zpřísnění pravidel při půjčce hypotéky donutilo lidi k tomu, aby si rychle půjčku přece jenom vzali. Vždyť jen hlupák bude čekat na to, až se situace zlepší. Situace se už bohužel opravdu nezlepší – tím si můžete být stoprocentně jisti.

Jak vysoká je aktuálně hypoteční sazba?

Hypoteční sazba je přesně to, co nejvíce zastrašuje lidi. Přece jenom se dotýká už dvou celá tři procenta. Za poslední měsíce opět o něco vzrostla a její růst ještě není ani zdaleka u konce. Aktuální hypoteční sazba je opravdu ještě výhodnou sazbou oproti budoucnosti. V budoucnosti se bohužel jistě budeme potýkat ještě s horšími podmínkami. Nicméně tato situace sice mírně zastrašuje, přesto nezastraší natolik, aby se lidé rozhodli ji nevzít. Naopak se využívá aktuální situace k tomu, že se hypotéka vezme, protože v následujících měsících může být opět všechno jinak. Není se čemu divit, když během letošního června, kdy došlo k rapidnímu vzrůstu hypotečních sazeb, byl zaregistrován rekordní počet zájemců o půjčku hypotéky!