Vytvořte si finanční rezervu, abyste si nemuseli půjčit

finanční rezerva

Může to být den jako každý jiný. Jen si jdete do práce ve stejnou hodinu, snídáte po cestě jako každý jiný den, přesto se ten den stane něco jinak – něco, co není podle vašeho každodenního stereotypu. Jedná se o bolesti, které vás začnou sužovat v nějakých místech vašeho těla, a vy najednou musíte do nemocnice, kde vám objeví nějakou závažnou chorobu. V takové situaci se najednou ocitáte na marodce a do práce nemůžete jít minimálně měsíc. Najednou se naprosto zhrozíte, protože měsíc bez sebemenších příjmů být zkrátka nemůžete. Kdybyste však měli nějakou finanční rezervu, nemuseli byste se ničeho bát. Jenže takové finanční rezervy zkrátka není. Vy se však v dané situaci poučíte do budoucna a místo půjčování si tak pro příště vytvoříte takovou rezervu, díky které byste se nemuseli bát ani marodění, ani vyhazovu.

Finanční rezervy jsou hlavně v dnešní době opravdu potřeba, protože se jedná o takové zdroje peněz, které tu jsou pro nás vždy, když potřebujeme. Pakliže se nám rozbije pračka nebo lednice, ihned i z daných peněz můžeme vzít potřebnou částku na opravu nebo na koupi nového spotřebiče. Přesně od toho taková finanční rezerva je. Jak ale dosáhnout toho, abychom si dokázali takovou finanční rezervu uspořit?

Nakupujte z druhé ruky, prodávejte na bazarech

Jistě se ve vaší domácnosti vyskytuje řada spotřebičů, které nepotřebujete. Rozhodněte se je proto nafotit a hodit na internetové bazary, kterých je v současné době plný internet, protože se jedná o velmi populární weby, kde seženete vše potřebné za skvělé ceny. Utržené peníze pak dejte do kasičky s názvem „finanční rezerva“. To samé udělejte například s vaším oblečením, pokud ho máte habaděj a pokud tedy dané kousky nenosíte. Ani nevíte, jak dobře se takové oblečení prodává!

Pokud byste se rozhodli nakupovat, nakupujte pouze z druhé ruky. Second handů je v dnešní době opravdu hotové kvantum, proto zamiřte přímo tam a ulovte nádherné kousky za minimální ceny.